Ogłoszenia Parafialne 25.09

Ogłoszenia duszpasterskie25.09.2022r.

• Kalendarz liturgiczny tygodnia:
  • We wtorek wspomnienie św. Wincentego a Paulo
  • W środę wspomnienie św. Wacława
  • W czwartek święto św. Archaniołów Michała Rafała i Gabriela
  • W Piątek wspomnienie św. Hieronima
  • W Sobotę wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus
  • Przypominamy że dzisiejsza masz wieczorna zostanie odprawiona na cmentarzu.
  • W naszym kościele codziennie modlimy się różańcem jednak od soboty rozpoczynamy szczególny miesiąc tej modlitwy. Zapraszamy wszystkich codziennie o 17.30 do licznego udziału, zwłaszcza zachęcajmy i uczmy tej modlitwy dzieci i młodzież. Różaniec jak na naszym obrazie w wielu objawieniach jest ukazany jako ratunek dla każdego człowieka i dla świata. Św. Jan Paweł II uczył, że jest on „kontemplacją Oblicza Jezusa w szkole Maryi”.
  • Za tydzień msza dla kandydatów do bierzmowania będzie o 11.30 a po niej spotkanie z zaproszonym gościem, po tej mszy kandydaci będą mieli okazje wpisać się do poszczególnych wspólnot.
  • Dzisiaj pod kościołem po każdej mszy jest prowadzona zbiórka na rzecz młodzieży naszej Archidiecezji.
  • W przyszłą sobotę odwiedzimy chorych od godziny 8.00
  • 28 września czyli w środę zapraszamy Wspólnotę Św. Józefa na msze św. o godz. 18.00 oraz krótkie spotkanie formacyjne.
  • Codziennie modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynając adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00. Dodatkowe modlitwy za zmarłych rodziny i Kościół odpowiednio we wtorek, środę i piątek o 17.00. Chrzest Święty jest udzielany w I i III niedziele. W każdą środę na mszy porannej modlimy się przez wstawiennictwo św. Józefa. Po mszy wieczornej Nowenna do Madonny z Szaflar. Intencje powierzamy prze zapisanie. Spowiedź w dni powszednie przed każdą msza. Kancelaria czynna w środy i piątki od 16.00 do 17.30, w soboty od 8.00 do 9.00 z wyjątkiem I piątku i soboty.
  • Gmina Szaflary wraz z parafią zapraszają na uroczystą Mszę Św. połączoną z odsłonięciem i poświęceniem tablicy upamiętniającej postać Wojciecha Kułacha „Wawrzyńcoka”, wybitnego podhalańskiego rzeźbiarza ludowego. 2 października o 16.00 na cmentarzu.
  • Wójt Gminy zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące programu „Czyste Powietrze” odbędzie się ono 30.09 o 17.00 w budynku Gminy.