Ogłoszenia Parafialne 25.09

Ogłoszenia duszpasterskie25.09.2022r.

26  NIEDZIELA  ZWYKŁA

 • Kalendarz liturgiczny tygodnia:
 • We wtorek wspomnienie św. Wincentego a Paulo
 • W środę wspomnienie św. Wacława  
 • W czwartek święto św. Archaniołów Michała Rafała i Gabriela
 • W Piątek wspomnienie św. Hieronima
 • W Sobotę wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus
 • Przypominamy że dzisiejsza masz wieczorna zostanie odprawiona na cmentarzu.
 • W naszym kościele codziennie modlimy się różańcem jednak od soboty rozpoczynamy szczególny miesiąc tej modlitwy. Zapraszamy wszystkich codziennie o 17.30 do licznego udziału, zwłaszcza zachęcajmy i uczmy tej modlitwy dzieci i młodzież. Różaniec jak na naszym obrazie w wielu objawieniach jest ukazany jako ratunek dla każdego człowieka i dla świata. Św. Jan Paweł II uczył, że jest on „kontemplacją Oblicza Jezusa w szkole Maryi”.
 • Za tydzień msza dla kandydatów do bierzmowania będzie o 11.30 a po niej spotkanie z zaproszonym gościem, po tej mszy kandydaci będą mieli okazje wpisać się do poszczególnych wspólnot.
 • Dzisiaj pod kościołem po każdej mszy jest prowadzona zbiórka na rzecz młodzieży naszej Archidiecezji.
 • W przyszłą sobotę odwiedzimy chorych od godziny 8.00
 • 28 września czyli w środę zapraszamy Wspólnotę Św. Józefa na msze św. o godz. 18.00 oraz krótkie spotkanie formacyjne.
 • Codziennie modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynając adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00. Dodatkowe modlitwy za zmarłych rodziny i Kościół odpowiednio we wtorek, środę i piątek o 17.00. Chrzest Święty jest udzielany w I i III niedziele. W każdą środę na mszy porannej modlimy się przez wstawiennictwo św. Józefa. Po mszy wieczornej Nowenna do Madonny z Szaflar. Intencje powierzamy prze zapisanie. Spowiedź w dni powszednie przed każdą msza. Kancelaria czynna w środy i piątki od 16.00 do 17.30, w soboty od 8.00 do 9.00 z wyjątkiem I piątku i soboty.
 • Gmina Szaflary wraz z parafią zapraszają na uroczystą Mszę Św. połączoną z odsłonięciem i poświęceniem tablicy upamiętniającej postać Wojciecha Kułacha „Wawrzyńcoka”, wybitnego podhalańskiego rzeźbiarza ludowego. 2 października o 16.00 na cmentarzu.
 • Wójt Gminy zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące programu „Czyste Powietrze” odbędzie się ono 30.09 o 17.00 w budynku Gminy.

 653 Wyświetlenie,  2 Dzisiaj