Ogłoszenia Parafialne 02.10.2022

Ogłoszenia duszpasterskie02.10.2022r.

27  NIEDZIELA  ZWYKŁA

        Dzisiaj msza święta na cmentarzu o 16.00 połączona z poświęceniem tablicy pamięci podhalańskiego rzeźbiarza świętych spoczywającego na naszym cmentarzu Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka. Jego dziełem jest wizerunek Chrystusa ukrzyżowanego w naszym głównym ołtarzu.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • We wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
  • W środę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
  • W piątek wspomnienie NMP Różańcowej.

W naszej parafii codziennie modlimy się różańcem o 17.30 lecz październik jest szczególnym zaproszeniem wszystkich do udziału w tej modlitwie. Wobec tylu zagrożeń ciążących nad ludzkością, obumierania życia modlitwy różaniec jest dla nas droga ratunku i odnowy. Zapraszamy wszystkich zwłaszcza dzieci i młodzież do tej maryjnej szkoły modlitwy kontemplacyjnej.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź przed mszą poranną o 6.30 i po południu od 16.00 do 18.00. W Borze spowiedź o 15.00 a msza o 15.30. Przypominamy, że udziałem w I piątku nie jest sama spowiedź lecz przyjęta Komunia Święta.

„Świętą i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłymi, aby od grzechów swoich byli uwolnieni” To zdanie Pisma Świętego zachęca nas do modlitewnej pomocy dla dusz naszych zmarłych. Przyjmujemy na wypominki roczne czyli modlitwę we wszystkie niedziele na mszach o 7.30 i 9.00. Także wypominki jednorazowe w listopadzie na mszach i w Godzinie Miłosierdzia. Przypominamy też, że msza we wtorek wieczorem jest szczególną modlitwą za zmarłych zwłaszcza w ostatnim roku. Kartki na wypominki są na ołtarzach bocznych, składamy je w zakrystii lub kancelarii.

Codziennie Godziną Miłosierdzia o 15.00 rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00. Chrzest Święty w I i III niedziele miesiąca na mszy o11.30. Nowenna do Madonny z Szaflar w środy po mszy wieczornej. Intencje powierzamy przez zapisanie. Spowiedź w dni powszednie kwadrans przed każdą mszą.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.

 618 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj