Ogłoszenia Parafialne 09.11

Ogłoszenia duszpasterskie09.10.2022r.

  28 NIEDZIELA  ZWYKŁA

  • Kalendarz liturgiczny tygodnia:
  • W czwartek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. To także wspomnienie ostatniego objawienia NMP w Fatimie. Różaniec będzie zakończony procesją w intencji pokoju.  
  • W sobotę wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
  • W niedzielę 16.10 przeżywamy XXII Dzień Papieski. To okazja do odkrywania bogactwa nauczania św. Jana Pawła II w szczególności encykliki Veritatis splendor czyli Blask prawdy o fundamentach ludzkiej  moralności. Po każdej mszy zbieramy ofiary na „żywy pomnik” św. Jana Pawła II czyli Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającą stypendiami edukację młodzieży z niezamożnych rodzin. Obecnie obejmuje opieką ok. 2000 uczniów i studentów.
  • W tym dniu także zapraszamy na Watrę Papieską, o 21 Apel Jasnogórski w kościele modlitwa i przejście na Błonia gdzie zostanie rozpalona Watra.
  • W naszej zbiórce na duszpasterstwo młodzieży zebraliśmy 721 zł i 20 $. Bóg zapłać.
  • Codziennie modlitwa różańcowa, którą św. Jan Paweł II nazwał  „kontemplacją oblicza Jezusa w szkole Maryi” o 17.30, w Borze o 16.30. Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu. Nowenna do Madonny z Szaflar w środę po różańcu. Intencje powierzamy przez ich zapisanie. Chrzest Święty w I i III niedzielę.
  • Przyjmujemy na wypominki, rocznymi modlimy się w każdą niedziele przed mszami i 7 i 9 natomiast jednorazowymi przez cały listopad w Godzinie Miłosierdzia oraz na mszach św.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.

 424 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj