Ogłoszenia parafialne 16.10.2022

Ogłoszenia duszpasterskie16.10.2022r.

29  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Przeżywamy dziś XXII Dzień Papieski pod hasłem jednej z papieskich encyklik Veritatis splendor czyli Blask prawdy. To nasze dziękczynienie za dar życia, pontyfikatu i świętości św. Jana Pawła II. Po każdej mszy wspomagamy ofiarą pieniężną Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” jako „żywy pomnik” w postaci stypendiów dla dzieci i młodzieży niezamożnej z małych miejscowości.  Wieczorem zapraszamy o godzinie 21.00 na modlitwę i refleksję. Po procesji na Błonia zapalimy symboliczną watrę.

  • Kalendarz liturgiczny tygodnia:
  • W poniedziałek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego biskupa i męczennika.
  • We wtorek święto św. Łukasza, ewangelisty patrona służby zdrowia. Na mszy wieczornej modlimy się za lekarzy, pielęgniarki i wszystkich pracowników Ośrodka Zdrowia w Szaflarach.
  • W czwartek uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, którego figura znajduje się w ołtarzu głównym.
  • W sobotę uroczystość św. Jana Pawła II, papieża.
  • W najbliższą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Składka jest przeznaczona na cele misyjne.
  • Codziennie Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu. Modlitwa różańcowa o 17.30, w Borze o 16.30. Ta już połowa października jest zaproszeniem do włączenia się w modlitwę, która ratuje świat, wyprasza pokój i dla nas samych jest „szkołą modlitwy”. Modlitwa przez wstawiennictwo św. Józefa w środę na mszy porannej. Nowenna do Madonny z Szaflar także w środę po różańcu. Intencje powierzamy przez ich zapisanie. Chrzest Święty w I i III niedzielę miesiąca.
  • Katechizm Kościoła tak wyraża prawdę o czyśćcu: „Ci, którzy umierają w stanie łaski i przyjaźni z Bogiem, ale nie są jeszcze całkowicie oczyszczeni, chociaż są pewni swego zbawienia wiecznego, przechodzą po śmierci oczyszczenie, by uzyskać świętość konieczną do wejścia do radości nieba.” Ten stan może skrócić lub zakończyć modlitwa Kościoła a szczególnie; intencje mszalne, zyskiwanie odpustów i modlitwa wypominków. Wypominki roczne w każdą niedzielę przed mszami o 7 i 9. Jednorazowe w listopadzie na mszach i w Godzinie Miłosierdzia.  
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, gdzie znajdziemy wiele refleksji o postaci św. Jana Pawła II.

 424 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj