Ogłoszenia parafialne 23.10

Ogłoszenia duszpasterskie23.10.2022r.

Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Misyjny, który uświadamia nam, że świadectwem i modlitwą wszyscy jesteśmy powołani do dzielenia się wiarą. Składka jest przeznaczona na cele misyjne Kościoła.

• Kalendarz liturgiczny tygodnia:
  • W piątek święto świętych apostołów Szymona i Judy.
  • Codziennie Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu, różaniec o 17.30, w Borze o 16.30. Modlitwa przez wstawiennictwo św. Józefa w środę na mszy porannej. Nowenna do Madonny z Szaflar także w środę po różańcu. Intencje powierzamy przez ich zapisanie. Chrzest Święty w I i III niedzielę.
  • Przyjmujemy na wypominki roczne z modlitwą w każdą niedzielę przed mszą o 7 i 9 i wypominki jednorazowe w listopadzie.

• Zapraszamy wspólnotę św. Józefa w środę 26.10 na mszę o 18.00 a po niej spotkanie formacyjne.
  • Spotkanie rodziców dzieci klas III w piątek 28.10 po mszy wieczornej na plebanii.
  • Spotkanie dla wspólnej lektury Pisma Świętego w poniedziałek po mszy wieczornej. Zapraszamy zainteresowanych.
  • Na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 7500 złotych w tym 40$. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, gdzie znajdziemy min. artykuły o skutkach wojny w Ukrainie.