Ogłoszenia parafialne 06.11.2022

Ogłoszenia duszpasterskie06.10.2022r.

32  NIEDZIELA  ZWYKŁA

        Zapraszamy dzisiaj na modlitwę w intencji zmarłych przez wstawiennictwo Matki Bożej rozważając wszystkie części różańca. Rozpoczynamy na cmentarzu o godzinie 14.00 by w procesji przejść do kościoła. Będzie to też okazja by zyskać dla naszych zmarłych odpust zupełny.

        Dziękujemy za zaangażowanie w kweście na potrzeby cmentarza i parafii Związkowi Podhalan Oddział w Szaflarach i naszej Radzie Parafialnej. Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Zebraliśmy  we wszystkie dni 29500 złotych.  

  • Kalendarz liturgiczny tygodnia:
  • W środę święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  • W czwartek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  • W piątek 11.11 Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy szczególnie na mszę świętą w intencji Ojczyzny o 9.00. Po mszy apel i złożenie kwiatów pod pomnikiem Augustyna Suskiego dla uczczenia tych, którzy w służbie dla Ojczyzny oddali życie. To także liturgiczne wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.
  • W sobotę wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
  •  Codziennie modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00, która rozpoczyna adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00, różaniec o 17.30. Modlitwa przez wstawiennictwo św. Józefa w środę na mszy porannej. Nowenna do Madonny z Szaflar także w środę po mszy wieczornej. Intencje powierzamy przez ich zapisanie. Chrzest Święty w I i III niedzielę.
  • Listopadowa msza dla kandydatów do bierzmowania jest przeniesiona na 20.11 z racji spotkania z klerykami naszego seminarium.
  • Dziękujemy wszystkim uczestnikom pogrzebu śp. Jana Biernata taty ks. Dariusza.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.

 377 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj