Ogłoszenia parafialne 27.11.2022

Ogłoszenia duszpasterskie 27.11.2022r.

1 NIEDZIELA  ADWENTU

Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który jest pobożnym i radosnym oczekiwaniem nie tylko na uroczystość Bożego Narodzenia, w której wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi ale na Jego przyjście powtórne na końcu czasów. Maryja Gwiazda Zaranna poprzedza swego Syna i uczy nas czuwania. Codziennie oprócz niedziel modlimy się na roratach o godzinie 18.00 w soboty o 6.30. Roraty w Borze o 16.30. Nowenna do Madonny Szaflarskiej w środy o 17.45.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W środę święto Św. Andrzeja Apostoła patrona naszej parafii, dodatkowa msza św. o godzinie 9.00
  • W sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego

W przyszłą niedzielę nasza parafia będzie przeżywać Uroczystość Odpustową, serdecznie zapraszamy szczególnie na sumę o godz. 11.30, którą zakończy procesja i dziękczynne Te Deum za dar naszej wspólnoty parafialnej, która od prawie VII wieków żyje pod opieką św. Andrzeja. Sumę odprawi rodak ks. Marian Bendyk dziękując wraz z nami za 40-lecie święceń kapłańskich. Po każdej mszy będziemy też rozprowadzać kalendarze misyjne. Ofiara jest przeznaczona na budowę szkoły dla dzieci w Ghanie prowadzonej przez Siostry Nazaretanki.

W naszej parafii przeżywamy Dzień Skupienia poświęcony rodzinie. Zapraszamy w poniedziałek po mszy wieczornej na spotkanie prowadzone przez małżeństwo p. Iżyków na temat dialogu i porozumienia w rodzinie.  We wtorek tematem jest wychowywanie dzieci ze szczególnymi uwzględnieniem przekazywania wiary. Na spotkania zapraszamy nie tylko rodziców ale także babcie i dziadków, wszystkich, którym na sercu leży dobro rodzin.

W zakrystii są do nabycia świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W ten sposób wspieramy finansowanie wakacyjnego wypoczynku, posiłków, stypendiów oraz rehabilitację i leczenie dzieci. Opłatki wigilijne będzie można nabyć w III Niedziele Adwentu czyli 11.12. po każdej mszy.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź rano przed mszą po południu od 16.00-18.00, w Borze o 15.00, msza o 15.30. W sobotę odwiedzimy chorych od 8.00. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP z prośbą o pokój i modlitwą za Ojczyznę o 15.00.

W czwartek po mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie dotyczące wyjazdu w ferie zimowe na rekolekcje dla młodzieży i dzieci powyżej 4 klasy.

Sołtys Szaflar informuje że w dniu 10.12 czyli sobota, będzie przyjmowana opłata za wywóz śmieci w remizie OSP Szaflary w godzinach od 10.00 do 16.00.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.

Dziś prezentujemy plenerowe stacje Drogi Krzyżowej sfinansowane w ramach konkursu Lasów Państwowych; „Drewno jest z Lasu.” Projekt naszej parafii zyskał uznanie i został jednym z laureatów konkursu. Droga Krzyżowa znajdzie swoją lokalizację wokół ogrodzenia kościelnego.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy Ś.P. Zofię Muchę prośmy dla niej o Boże Miłosierdzie.

 546 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj