Ogłoszenia parafialne 11.12.2022

Ogłoszenia duszpasterskie11.12.2022r.
  •  NIEDZIELA  ADWENTU

Dzisiejszy dzień w Kościele nazywany jest Niedzielą „Gaudete”, czyli niedzielą radości. Nazwa tej niedzieli pochodzi od słów antyfony na wejście: „Gaudete in Domino”, czyli „Radujcie się zawsze w Panu”. Teksty liturgii tej niedzieli przepełnione są radością z zapowiadanego przyjścia Chrystusa i z odkupienia, jakie przynosi. W trzecim tygodniu Adwentu szczególnie modlimy się o życie chrześcijańskie dla naszych rodzin.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W poniedziałek wspomnienie NMP z Guadalupe
  • We wtorek wspomnienie św. Łucji dziewicy i męczennicy
  • W środę wspomnienie św. Jana od Krzyża doktora Kościoła
  • W dniach od 17 do 24 grudnia Nowenna do Dzieciątka Jezus

Przypominamy że dzisiaj można nabyć opłatki po wyjściu z kościoła, złożone ofiary zostaną przekazane na pomoc doświadczonej wojną Ukrainie.

Także dzisiaj przed kościołem kiermasz świątecznych ozdób na pomoc Oliwierowi z Wadowic cierpiącemu na SMA, za wszelkie okazane dobro Bóg zapłać.

Za tydzień 18.12 o 16.30 msza św. dla kandydatów do bierzmowania.

OSP w Szaflarach zachęca do nabywania kalendarzy na nowy rok tak jak to miało miejsce w latach poprzednich, będą odwiedzać wasze domy i przy tej okazji zostawiać także koperty z ofiarą na opał do kościoła.

Zarząd Wspólnoty Leśnej zaprasza udziałowców na zebranie sprawozdawcze za rok 2022 w dniu 17.12 (sobota) o godzinie 17.00 w remizie OSP Szaflary.

 481 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj