Pogrzeb Ks. Proboszcza Wojciecha

Ksiądz proboszcz Wojciech Wcisło urodził się w Krakowie 1932.

Po świeceniach kapłańskich w roku 1956, pracował w wielu parafiach w diecezji krakowskiej: Chrzanów, Bieńczyce, Milówka, Kraków Św. Józef. W 1968 został proboszczem parafii Zarzecze zaś w 76 proboszczem w Szczyrku.

Od 1979 sprawował posługę w naszej parafii św Andrzeja Apostoła w Szaflarach. Był dziekanem dekanatu Biały Dunajec. W 2005 został przeniesiony na emeryturę i mieszkał w Szaflarach do roku 2015. Wtedy to przeniósł się do Domu Księży Chorych im. Św. Franciszka z Asyżu w Krakowie-Swoszowicach. Zmarł 12 grudnia 2022. W czasie swojej posługi na Podhalu. Dał się poznać jako dobry gospodarz, wybitny kaznodzieja i patriota. Pomagał w budowie kościołów we wsiach na Boże i Zaskalu. Z dużych inwestycji w Szaflarach na wspomnienie zasługują pokrycie blachą miedzianą dachu kościoła, nowa polichromia tegoż, oraz ogrodzenie cmentarza. Jako emeryt jego ulubionym miejscem był konfesjonał.

Zawsze pragnął spocząć na cmentarzu w Szaflarach i jego życzeniu stało się zadość w dniu pogrzebu 15 grudnia.
Spoczywaj w pokoju.

 1,893 Wyświetlenie,  5 Dzisiaj