Ogłoszenia parafialne 18.12.2022

Ogłoszenia duszpasterskie18.12.2022r.

4  NIEDZIELA  ADWENTU

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W sobotę ostatni dzień Adwentu i Wigilia Bożego Narodzenia. Roraty o 6.30 w Szaflarach i w Borze. Nie ma mszy wieczornych. Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej z tradycją postu, modlitwą całej rodziny, czytaniem Ewangelii Narodzenia Jezusa, łamaniem się opłatkiem i śpiewem kolęd.  To szczególny czas łaski pojednania i przebaczenia w rodzinie i sąsiedztwie. Od stołu rodzinnego zapraszamy do stołu Eucharystycznego. Msza pasterska w Borze o 22.30, w Szaflarach o północy. Składka jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia SOS, składka z Bożego Narodzenia na „świętopietrze” czyli materialne wsparcie Stolicy Apostolskiej.

Dziękujemy za ofiarne wsparcie chorego Oliwiera. Zebraliśmy w czasie kiermaszu 23 141,91 zł 70 euro 20 dolarów  Na pomoc Ukrainie prześlemy ofiarę z opłatków w kwocie 15000 złotych. Wsparliśmy także Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom zbierając prawie 6000 złotych. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. W ten sposób puste miejsce przy wigilijnym stole nie będzie pustym znakiem lecz mówi o naszej gotowości niesienia pomocy.

Dzisiaj o 16.30 msza dla kandydatów do bierzmowania.

W poniedziałek 19.12 dzień imienin ks. Dariusza. Zapraszamy do modlitwy w jego intencji na mszy roratniej o 18.00.  I już dziś życzymy solenizantowi wzrastania i radości z kapłańskiej posługi.

Spowiedź parafialna przed świętami w czwartek 22.12 od 15.00 do 18.00, w Borze w środę od 16.00 (sprawy kancelaryjne po mszy wieczornej, w piątek i sobotę kancelaria zamkniętą). Dodatkowa możliwość odwiedzin chorych przed świętami w piątek 22.12 od 8.00. Prosimy o zgłaszanie chętnych do zakrystii.

Zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich  w piątek na roraty a później symboliczne zapalenie choinki na placu przy plebani.

W drugi dzień świąt zapraszamy na żywą szopkę po mszy o 11.30 przy plebani.

Codziennie modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynając adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00, różaniec o 17.30. Chrzest Święty w I i III niedzielę.  

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą. Święta to także sprzyjający czas do dobrej lektury.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom pogrzebu śp. Ks. Wojciecha Wcisły, który przez 26 lat był proboszczem naszej parafii a przez 10 lat kapłanem emerytem. Dzięki wam spoczął na naszym cmentarzu otoczony modlitwą i wdzięczną pamięcią. Powierzamy go Miłosiernemu Bogu wraz ze zmarłymi w tym tygodniu śp. Janem Cudzichem i śp. Jakubem Szaflarskim.

 1,316 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj