Ogłoszenia parafialne 1.01.2023

Ogłoszenia duszpasterskie01.01.2023r.

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

Dziś przypada 56. Światowy Dzień Pokoju. Trwająca wojna w Ukrainie, niepewna przyszłość świata pokazują wielką potrzebę modlitwy i troski o pokój. Za pobożne odmówienie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź dla uproszenie Bożego błogosławieństwa na cały rok można zyskać odpust zupełny.  Składka jest przeznaczona na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W poniedziałek wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
  • We wtorek wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.
  • W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze święte jak w niedzielę. Na każdej mszy poświęcenie kadzidła, które będzie też rozprowadzane z ofiarą na duszpasterstwo dzieci i młodzieży. To także I piątek miesiąca. Spowiedź w czasie wszystkich mszy i od 17.00 do 18.00. Spowiedź w Borze od 10.00 i na mszy. Litania do NSPJ o 17.45.

Odwiedziny chorych w sobotę 07.01 od godz. 8.00. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o 15.00.

Najważniejsze liczby podsumowujące życie parafialne w roku 2022. Ochrzczonych zostało 65 dzieci, w liturgii pogrzebowej odprowadziliśmy na cmentarz w nadziei zmartwychwstania 35 zmarłych, 21 par zawarło sakramentalny związek małżeński, do Sakramentu Bierzmowania przystąpiły 74 osoby. O materialnych pracach tego roku informowaliśmy już wcześniej. Obecnie instalujemy wokół kościoła stacje Drogi Krzyżowej. Prace zostały zatrzymane, gdyż w najbliższym czasie będą przeprowadzane cięcia pielęgnacyjne w naszym zabytkowym drzewostanie. Ideą tej drogi krzyżowej jest możliwość jej przenoszenia. Pierwotnym zamiarem było usytuowanie na Ranisbergu, wśród innych możliwości na tę chwilę wybraliśmy lokalizację wokół kościoła.

Codziennie modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynając adorację Najświętszego sakramentu do 18.00, różaniec o 17.30. Sakramentu Chrztu udzielamy w I i III niedzielę. Nowenna do Madonny z Szaflar w środę po mszy wieczornej. Intencje powierzamy przez zapisanie.

Od poniedziałku rozpoczynamy kolędę czyli odwiedziny duszpasterskie. Chcemy modlić się o błogosławieństwo dla rodzin ale też spotkać się i rozmawiać o ważnych sprawach parafii i Kościoła.  

Sołtys Szaflar informuje o przyjmowaniu obowiązkowych ubezpieczeń budynków rolnych w remizie OSP 7.01 (sobota) w godzinach od 10.00 do 16.00.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.

 1,213 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj