Ogłoszenia parafialne 08.01.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie08.01.2023r.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

Świętem Chrztu Pańskiego kończy się cykl obchodów misterium Wcielenia czyli Narodzenia Pańskiego, które wspominają początek naszego zbawienia. Od jutra rozpoczynamy okres zwykły. Tradycyjnie jednak symbole Bożego Narodzenia i śpiewy kolęd przedłużamy do 02.02.

W sobotę 14.01 na mszy wieczornej zgodnie z inspiracją ks. abp Marka Jędraszewskiego modlimy się za Ojczyznę.

Codziennie modlimy się Koronka do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00 rozpoczynając adorację Najświętszego Sakramentu do godziny 18.00, różaniec o 17.30. Nowenna do Madonny z Szaflar w środę na mszy wieczornej. Intencje powierzamy przez zapisanie. Chrzęst Święty w I i III niedzielę miesiąca. Spowiedź w dni powszednie przed każdą msza.  

Odpowiadając na potrzebę późniejszej godziny otwarcia kancelarii parafialnej od najbliższej środy zapraszamy od 19.00 do 20.00.

Zarząd OSP Szaflary składa serdeczne podziękowanie wszystkim darczyńcom, którzy wsparli naszą działalność w czasie rozprowadzania kalendarzy na 2023 rok. Zebrana z tej okazji kwota to 23.212 złotych.

Sołtys Szaflar informuje, że w dniach od 12.01 (czwartek) do 14.01 (sobota) w godzinach od 9.00 do 17.00 będą wydawane worki na śmieci z kodami w remizie OSP.

Uczniowski Klub Sportowy Świt w Szaflarach zaprasza wszystkich miłośników sportowych emocji na mecz piłki ręcznej seniorów pomiędzy zespołami Świt Atrans Szaflary i MKS Olimpia Medex II Piekary Śląskie, który zostanie rozegrany w sobotę, 14 stycznia 2023 r. o godz. 17.00 w nowoczesnej hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Szaflarach. Warto dodać iż pierwszy raz w historii naszego regionu mamy zespół w tej klasie rozgrywkowej.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach od 8-13.03.2023 r. koszt 1500 zł.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W bezpłatnym dodatku do Niedzieli możemy zapoznać się z życiem i dziełem śp. papieża emeryta Benedykta XVI.

 680 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj