Ogłoszenia parafialne 15.01.2023

Ogłoszenia duszpasterskie15.01.2023r.

2  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • We wtorek wspomnienie św. Antoniego, opata.
  • W czwartek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
  • W sobotę wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

W tym tygodniu od 18 do 25.01 rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Modlimy się by w świecie dotkniętym podziałami wierzący w Jezusa byli znakiem pojednania i pokoju.

Codziennie modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynając adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00. Modlitwa przez wstawiennictwo św. Józefa w środę na mszy porannej. Nowenna do Madonny z Szaflar także w środę na mszy wieczornej. Intencje powierzamy przez ich zapisanie. Chrzest w I i III niedziele miesiąca. Spowiedź w dni powszednie przed każdą mszą.

W najbliższą niedzielę 22.01 tradycyjne „Kolędowanie dla Pauliny”. Od lat wspieramy w ten sposób chorą na mukowiscydozę naszą parafiankę Paulinę. W tym roku połowę zbiorki przeznaczymy na chorą na zanik mięśni i potrzebującą szybko niezwykle drogiej terapii 3 letnią Kamilkę. Kolędowanie rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00.

Zapraszamy na autokarową pielgrzymkę do Mediugorie od 8 do 13.03. Koszt 1500 zł. w planie jest także zwiedzanie Mostaru i Sarajewa. Konieczne jest posiadanie dowodu osobistego lub paszportu. Zapisy w zakrystii z zaliczką 200 zł.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą. Znajdziemy min. artykuły jak radzić sobie z trudnościami w modlitwie.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Helenę Jarząbek…  

 579 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj