Ogłoszenia parafialne 22.01.2023

Ogłoszenia duszpasterskie22.01.2023r.

• Kalendarz liturgiczny tygodnia:
  • We wtorek wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.
  • W środę święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła.
  • W czwartek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
  • W sobotę wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
  • Dzisiaj już 11 raz przeżywamy „Kolędowanie dla Pauliny” wspierając chorą na mukowiscydozę parafiankę. W tym roku połowę zgromadzonych środków przeznaczymy na pomoc dla 2 letniej Kamilki chorej na rdzeniowy zanik mięśni i potrzebującej szybkiej i niezwykle drogiej terapii. Po każdej mszy zbiórka do puszek na ten cel. Kolędowanie rozpoczniemy o 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. Wystąpią zespoły związane z Szaflarami, chór „Kanto” z Białego Dunajca i scholą z Gliczarowa. Zapraszamy by w ramach popołudniowego spaceru być z nami nie tylko wspierając chore dzieci ale też przez śpiew adorując Boga, który w Jezusie stał się człowiekiem.
  • Jutro ostatni dzień odwiedzin duszpasterskich. Dziękując za życzliwe przyjęcie nas w najbliższą niedzielę na mszy o 11.30 będziemy się modlić o błogosławieństwo dla wszystkich, których odwiedziliśmy w czasie kolędy.
  • Codziennie modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynając adorację Najświętszego Sakramentu do godziny 18.00, różaniec o 17.30. Modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa w środę na mszy porannej. Nowenna do Madonny z Szaflar, także w środę na mszy wieczornej. Intencje powierzamy przez zapisanie. Chrzest w I i III niedzielę miesiąca. Przypominamy o zmianie godzin otwarcia kancelarii parafialnej w środę. Obecnie jest otwarta po mszy wieczornej do 20.00.
  • Spotkanie biblijne w poniedziałek po mszy wieczornej. Zapraszamy osoby odkrywające potrzebę większego zaangażowania w lekturę Pisma Świętego.
  • Wraz z podziękowaniem za ofiarę, którą złożyliśmy na budowę szkoły w Ghanie przy zakupie kalendarzy otrzymaliśmy informację, że 21 każdego miesiąca Domu Generalnym Sióstr Nazaretanek odprawiana jest msza święta w intencji ofiarodawców.
  • Od roku trwa wojna w Ukrainie związana z ogromnym cierpieniem. Caritas naszej diecezji prosi o zaangażowanie w projekt pomocy „Paczka dla Ukrainy”. Szczegóły akcji znajdują się na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  •  Zachęcamy też do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą. Mamy pisma dla dzieci i nowy tytuł szczególnie dla rodzin „Trwajcie w miłości.”
  • W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana Marka i śp. Piotra Mąkę…