Ogłoszenia Parafialne 26.02.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie26.02.2022r.
  1. NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU

Składka dzisiejsza jest przeznaczona na utrzymanie obiektów sakralnych związanych z osobą św. Jana Pawła II. Na ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii zebraliśmy prawie 12 000 złotych. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.    

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W sobotę święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji. To także dzień imienin ks. Proboszcza, w którego intencji będziemy się modlić na mszy o godzinie 18.00
  • Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu związanych z darem odpustu zupełnego. Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o 16.30 (także w Borze), dla dorosłych o 17.15, dla młodzieży o 19.00 oraz w niedzielę po mszy o 11.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.00.

Codziennie modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynając adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00, różaniec o 17.30 (oprócz piątku). Modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa w środę na mszy porannej.  Nowenna do Madonny z Szaflar także w środę po mszy wieczornej. Intencje powierzamy przez ich zapisanie.  Chrzest w I i III niedziele. Spowiedź w dni powszednie przed każdą mszą.

Tradycyjnie rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy od 5 niedzieli postu.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szaflarach informuje, że do 10.03 trwa nabór dzieci do oddziału przedszkolnego oraz klasy I  na rok szkolny 2023/24. Wszystkie potrzebne informacje oraz dokumenty na stronie internetowej szkoły.

W środę po mszy wieczornej zapraszamy do Brata Piotra rodziców młodzieży z klas 8.

Zapisy na kolonie parafialną trwają do końca miesiąca, zapisywać można się u ks. Darka oraz p. Agnieszki Suskiej.

Sołtys Szaflar informuje, że w dniach 02-04.03 (tj. od czwartku do soboty) będzie przyjmowany podatek rolny i od nieruchomości w remizie OSP w godz. 10.00-17.00.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą. Znajdziemy min. artykuły związane z rocznicą wybuchu wojny w Ukrainie.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Marię Chudobę i śp. Józefę Niemiec…

 955 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj