Ogłoszenia Parafialne 26.03.2023

Ogłoszenia duszpasterskie26.03.2023r.

5  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU

Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. prof. Wojciech Węgrzyniak biblista. Dziś dodatkowa msza dla uczniów szkoły podstawowej o 14.00. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży poprowadzi ks. Marek Ruciński. Na wszystkich mszach niedzielnych nauki rekolekcyjne. O 19.00 spotkanie dla młodzieży szkół średnich i pracującej. Rekolekcje trwają do środy z naukami na mszach o 8.00 (nie ma mszy o 6.30) i o 18.00, msza w Borze o 16.30. W poniedziałek o 19.00 spotkanie dla kobiet, we wtorek o 19.00 dla mężczyzn. Na mszach kończących rekolekcje w środę zbieramy składkę. Spowiedź pół godziny przed każdą mszą, spowiedź parafialna 4.04 (Wielki Wtorek) od 15.00 do 18.00.  

Przypominamy że dzisiaj trwa kiermasz świątecznych ozdób, z którego dochód przeznaczamy na leczenie Kamilki, zapraszamy także by ją weprzeć w akcji Szafowanie dla Kamilki zbieramy odzież zdatną do użytku, pościel, koce, firany, pluszaki,  najlepiej w workach to wszystko można przynosić na plebanie, najlepiej koło 15.00 i 18.00.

W najnowszym wydaniu Owczarni znajdziemy między innymi artykuł o 10 powodach dla których warto w rekolekcjach uczestniczyć, wspomnienie o ks. Puczce, porady jak rozliczyć się z fiskusem o tradycyjnych strojach góralskich i wiele innych.

W Niedzielę Palmową 02.04 Tatrzański Marsz w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II rozpoczyna się o 15.00 w Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach. My jednak zapraszamy na tradycyjną Drogę Krzyżową o 19.00, która w tym roku przejdzie ulicą Ogrodową (od pętli autobusowej) na błonia, gdzie zakończymy modlitwę zapaleniem watry. Modlitwa przez pośrednictwo św. Jana Pawła i słowami Jego nauczania to najlepszy sposób pokazania jak jest dla nas ważny i bliski.  

To już ostatnie tygodnie by uczestniczyć w nabożeństwach Wielkiego Postu. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątek o 16.30 dla dzieci (także w Borze), o 17.15 dla dorosłych.  Jeżeli pogoda pozwoli odprawimy ją na zewnątrz kościoła korzystając z częściowo już ukończonych plenerowych stacji. Droga Krzyżowa dla młodzieży o 19.00 którą w najbliższy piątek poprowadzi w oprawie góralskiej nasza młodzież, i po mszy niedzielnej o 11.30.

W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca, chorych odwiedzimy od godziny 8.00 i będzie to już komunia przed świętami. Chorych, których nie odwiedzamy systematycznie prosimy zgłaszać w zakrystii. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP z modlitwą o pokój i za ojczyznę o 15.00.

Codziennie modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynając adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00. Nowenna do Madonny z Szaflar w najbliższą środę o 17.45. Intencje powierzamy przez zapisanie.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy Ś.P. Jana Czubińskiego prośmy o Boże Miłosierdzie…

 938 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj