Ogłoszenia parafialne 02.04.2023

Ogłoszenia duszpasterskie10.04.2022r.

  NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

 • Zapraszamy dzisiaj do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami Szaflar o godz. 19.00. Początek od pętli autobusowej, ulicą Ogrodową na błonia, gdzie zapalimy watrę w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. To szczególny akt ufnej wiary w zwycięską moc krzyża. Będziemy modlić się rozważaniami św. Jana Pawła. O 15.00 z Sanktuarium na Krzeptówkach wyruszy Marsz Tatrzański w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II.  
 • Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień zakończony Triduum Paschalnym. Spowiedź parafialna we wtorek od 15.00-18.00. W Borze o 19.00.
 • Nowenna do Madonny z Szaflar w środę po mszy wieczornej. Intencje składamy przez zapisanie.
 • Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o 18.00. Adoracja w Ciemnicy do 21.00, nie ma mszy porannej i wystawienia Najświętszego Sakramentu o 15.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego w tym dniu o 17.45.
 • W Wielki Piątek adorację w Ciemnicy rozpoczynamy o 7.00, Jutrznia o 8.00. Droga Krzyżowa w Borze o 10.00 a w Szaflarach o 15.00 z początkiem Nowenny do Miłosierdzia Bożego, dla młodzieży o 23.00 (rozważania „po góralsku”). Liturgia Męki Pańskiej o 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły bez możliwości dyspensy. Zachęcamy do zachowania tradycji postu w sobotę do Wigilii Paschalnej. Adoracja Pana Jezusa w grobie będzie trwać całą noc. Cześć Krzyżowi Świętemu oddajemy przez przyklęknięcie. Ofiara jest przeznaczona na wsparcie Stolicy Apostolskiej. Plan udziału w nocnej modlitwie jest wywieszony w gablocie i zamieszczony w Internecie. W Wielką Sobotę Jutrznia o 8.00, święcenie pokarmów od 9.00 do 13.00 co godzinę, w Borze o 10.00 i 10.30. Dzieci zapraszamy na modlitwę adoracji Pana Jezusa w Grobie po święceniu o godzinie 13.00. To także dzień składania skarbonek z jałmużną wielkopostną z ofiarą na dom opieki dla seniorów. Liturgia Wigilii Paschalnej o 19.00. Zabieramy świece.
 • Rezurekcja z uroczystą procesją w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godzinie 6.00. Zachęcamy do udziału w strojach góralskich. Inne msze jak w niedzielę.
 • Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego od Wielkiego Piątku codziennie o 15.00. „Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd się nie zwróci do Źródła Miłosierdzia Mojego.” (Dz.699)
 • W kiermaszu świątecznym zebraliśmy dla Kamilki 20100 złotych 55euro i 10 $. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 • Wójt Gminy Szaflary informuje, że 12.04 dla wsi Szaflary będzie zbiórka odpadów wielkogabarytowych (opony tylko z samochodów osobowych, bez odpadów elektronicznych i folii rolniczej). Punkty zbiórki: parking przy cmentarzu i plac przed remizą OSP. Odpady należy dostarczyć w dniu zbiórki do 9.00.
 • Sołtys Szaflar informuje, że w dniu 4 i 5.04 będzie przyjmowana opłata za wywóz śmieci w remizie w godz. 10.00 do 16.00.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Znajdziemy tam refleksje o przeżywania świąt i przekazywaniu wiary.
 • W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy Ś.P. Stanisława Ochotnickiego, prośmy dla niego o Boże Miłosierdzie…

 1,537 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj