Ogłoszenia Parafialne 09.04.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie09.04.2023r.

ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE

Dziękujemy wszystkim za liczny udział w uroczystościach Wielkiego Tygodnia, które rozpoczęliśmy Drogą Krzyżową ulicami Szaflar. Pomimo złej pogody kilkaset osób modliło się dając także dowód przywiązania do osoby i dzieła św. Jana Pawła II.  Dziękujemy rodzinom, które przyjęły kolejne stacje, Służbie Liturgicznej, chórowi parafialnemu, scholii dziecięcej. Straży Pożarnej za czuwanie nad bezpieczeństwem i udział w Adoracji Groby Pańskiego druhów z Boru, Pitoniówki i Szaflar, także harcerzom z VIII Drużyny im. A. Suskiego. Dziękujemy młodzieży, która pod opieką ks. Dariusza przygotowała Grób Pański i Ciemnicę oraz Góralską Drogę Krzyżową. Pocztom sztandarowym, niosącym feretrony i chorągwie oraz asyście pań z Róż Różańcowych za udział w procesji rezurekcyjnej, a Związkowi Podhalan Oddział w Szaflarach za wsparcie organizacyjne.

  • Przez cały tydzień trwa oktawa Wielkanocy, którą zakończy Niedziela Miłosierdzia Bożego. Przygotowaniem do niej jest Nowenna do Miłosierdzia Bożego codziennie o 15.00 ze szczególną prośbą o zakończenie wojny na Ukrainie i za  Ojczyznę. W środę na mszy wieczornej modlitwa za wstawiennictwem Madonny z Szaflar intencje składamy przez ich zapisanie.
  • W piątek z racji oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Spotkanie rodziców dzieci przez I Komunią także w środę 14.04 (piątek) po mszy wieczornej w kościele. Spotkanie dla dzieci z odnowieniem daru Chrztu Świętego w niedzielę 23.04 na mszy o 11.30.
  • Dzięki współpracy z Urzędem Gminy rozpoczęto renowację tzw. Wikarówki a niedługo także błoń szaflarzańskich. Dzięki temu powstanie odnowione centrum Szaflar.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.
  • W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy Ś.P. Władysława Polaka i Stanisława Bafię…

 456 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj