Ogłoszenia parafialne 16.04.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie16.04.2023r.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

        „Święto to wyszło z wnętrzności Miłosierdzia Mojego…” Pan Jezus składa obietnicę udzielania dzisiaj łask porównywalnych tylko z darem chrztu. Dla będących w stanie łaski, którzy przyjmą dziś Komunię Świętą to dar: „zupełnego odpuszczenia win i kar”. Nabożeństwo uczczenia Miłosierdzia Bożego z błaganiem za ludzkość, Kościół, Ojczyznę i z powierzeniem naszych osobistych próśb dzisiaj o godzinie 15.00. Także dzisiaj rozpoczyna się 79. Tydzień Miłosierdzia.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • Próby dla dzieci klas III przed I Komunią Świętą (w tym roku będzie 07.05) w poniedziałek i wtorek (17 i 18.04) o godzinie 16.00. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w niedzielę 23.04 na mszy o 11.30.
  • Zapraszamy na codzienne modlitwy w naszej świątyni; o 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00. Różaniec o 17.30, nowenna do Madonny z Szaflar w środę na mszy wieczornej. Modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa w środę na mszy porannej. Intencje modlitwy powierzamy przez ich zapisanie. Spowiedź w dni powszednie kwadrans przed każdą mszą. Chrzest w I i III niedziele miesiąca.
  • Spotkanie Rady Parafialnej we wtorek po mszy wieczornej na plebani.
  • W najbliższą niedzielę rozpoczyna się XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny to okazja by przypomnieć, że w każdy poniedziałek po mszy wieczornej spotykamy się na wspólnotowe  czytanie Pisma Świętego. Zapraszamy nowe osoby.
  • Związek Podhalan Oddział w Szaflarach zaprasza wszystkich członków na mszę 23.04 o 11.30 podczas której nastąpi ślubowanie nowych członków oddziału. Po mszy tradycyjne „święcone” w remizie OSP.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w niej wiele refleksji o tajemnicy Miłosierdzia Bożego.

 427 Wyświetlenie,  2 Dzisiaj