Ogłoszenia parafialne 23.04.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie23.04.2023r.

3  NIEDZIELA  WIELKANOCNA

Dzisiaj rozpoczynamy 14. Tydzień Biblijny, który ma nas zachęcić do różnych form otwarcia na Boże Słowo. „Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi…” to nauczanie św. Piotra z I czytania liturgii słowa niech budzi refleksję kogo w naszym życiu słuchamy. Zapraszamy do udziału we wspólnym czytaniu Pisma Świętego w poniedziałki po mszy wieczornej.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha Biskupa i męczennika głównego patrona Polski
  • We wtorek święto św. Marka Ewangelisty
  • W Sobotę święto św. Katarzyny ze Sieny dziewicy i doktora Kościoła patronki Europy

Za tydzień rozpoczęcie uroczystą procesją nabożeństw majowych, które będziemy odprawiać o godzinie 17.30. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. Ten dzień nazywany jest Niedzielą Dobrego Pasterza, w którym szczególnie modlimy się o nowe powołania do służby w Kościele, pamiętajmy szczególnie o naszym kleryku Michale który 8 maja przyjmie święcenia diakonatu i zapraszamy na wspólny wyjazd, zapisy do autokaru w zakrystii.

OSP Szaflary oraz Podhalańska Grupa Poszukiwawcza zaprasza 30 kwietnia czyli w najbliższą niedziele od 8-14 przy OSP w Szaflarach na akcje honorowego krwiodawstwa. Będzie też możliwość wsparcia Kamilki Gil a w czasie trwania zbiórki będą pokazy pierwszej pomocy i stoisko policji. Zapraszamy.

26 kwietnia po mszy wieczornej odbędzie się krótkie spotkanie Wspólnoty Św. Józefa.

26 kwietnia w Borze od 9.00 na parkingu przy cmentarzu odbędzie się zbiórka folii po sianokiszonkach, siatki i sznurka do owijania balotów

27 kwietnia (czwartek) o 14 w Urzędzie Gminy odbędzie się spotkanie dotyczące funkcjonowania programu czyste powietrze i dofinansowań jakie można otrzymać na termomodernizacje domów.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy Ś.P. Józefa Gałdyna prośmy dla niego o Boże Miłosierdzie.

 429 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj