Ogłoszenia parafialne 7.05.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie07.05.2023r.

5  NIEDZIELA  WIELKANOCNA

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację charytatywnego pikniku by zdobyć środki na lekarstwo ratujące zdrowie i życie Kamilki Gil. Zebrano i przekazano na konto fundacji 84000 złotych.

Dzisiaj o 13.00 msza z uroczystością I Komunii, I komunia w Borze 14.05. Rocznica Komunii dzieci klas IV w niedziele 21.05 na mszy o 11.30.  

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W poniedziałek uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. W tym dniu o godzinie 10.00 w Katedrze Wawelskiej święcenia diakonatu przyjmie nasz parafianin Michał Szlembarski. Wspólny wyjazd na święcenia z rynku o 7.00. Wszystkich zachęcamy do modlitwy w intencji 9 nowych diakonów. W przyszłą niedzielę procesja św. Stanisława z Wawelu na Skałkę o godz. 9.00.
  • W sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy i rocznica rozpoczęcia objawień fatimskich. W tym dniu po mszy wieczornej procesja różańcowa.

Codziennie w naszej świątyni nabożeństwo majowe o 17.30, w Borze o 16.30. Prosimy aby rodzice zachęcili szczególnie dzieci do udziału w tej modlitwie. Wspólnego codziennego różańca w tym miesiącu nie ma. Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00. Nowenna do Madonny z Szaflar w środę na majówce. Modlitwy powierzamy przez ich zapisanie. Istnieje także możliwość powierzania intencji do modlitwy w Godzinie Miłosierdzia w puszce pod figurą św. Józefa.

Spotkanie rodziców młodzieży klas 8 we wtorek po wieczornej mszy św. u Brata Piotra.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Roztocza (okolice Zamościa i Lublina) w dniach 16-18.06, koszt 820 zł. Zapisy w ostatecznym terminie do następnej niedzieli w zakrystii z zaliczką 200 zł.

Msze święte gregoriańskie za śp. Ks. Wojciecha Wcisło będą odprawiane od 10.05. Zachęcamy wszystkich do modlitwy za długoletniego proboszcza Szaflar.

Wójt Gminy informuje, że 12.05 (piątek) na terenie Szaflar będzie prowadzona zbiórka folii po sianokiszonkach, siatki i sznurka do balotów. Folie należy dostarczyć we własnym zakresie do godziny 9.00 na parking obok cmentarza.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, gdzie znajdziemy artykuły min o rozumieniu objawień maryjnych.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Stanisławę Łaś i śp. Jana Jarząbka…

 610 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj