Ogłoszenia parafialne 14.05.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie21.07.2019r.

6  NIEDZIELA  WIELKANOCNA

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • We wtorek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski.
  •  Od poniedziałku do środy modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące to tzw. „dni krzyżowe”. Procesja błagalna w te trzy dni po mszy porannej.

Spowiedź dzieci klas IV przed rocznicą Komunii w piątek 19.05 o 17.00. Próba przed rocznicą w sobotę o 8.00.

Zapraszamy młodzież z klas 8 na Wyjazdowe Dni Skupienia przed przystąpieniem do Bierzmowania, termin 26-28.05 koszt 200 zł, szczegóły i zapisy u ks. Darka.

Nabożeństwo majowe codziennie o 17.30, w Borze o 16.30. Koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00 rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00. Nowenna do Madonny z Szaflar w środę w czasie nabożeństwa majowego. Intencje powierzamy przez zapisanie. Intencje do modlitwy w Godzinie Miłosierdzia można składać w puszce pod figurą św. Józefa. Spowiedź w dni powszednie kwadrans przed każdą mszą. Chrzest Święty w I i III niedzielę miesiąca.

Wójt Gminy oraz Gminne Centrum Kultury w Szaflarach zapraszają na 6. Majówkę w Sercu Podhala, która odbędzie się w sobotę 20.05 na boisku obok cmentarza. W programie min. rodzinne rozgrywki sportowe, turniej sołecki, występy dzieci i młodzieży, koncert zespołu Zbóje i zabawa taneczna z zespołem Warasy. Rozpoczęcie o 14.00. W trakcie imprezy zbiórka i licytacja na lekarstwo dla chorej Kamilki Gil.

Szkoła Podstawowa w Szaflarach organizuje XXVIII Konkurs Recytatorski im. Augustyna Suskiego. W ramach tego wydarzenia od 9.00-9.30 na rynku uroczyste otwarcie i złożenie kwiatów. Prosimy o nieparkowanie w tym czasie na rynku i nie przeszkadzanie głośnymi pracami.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy kontaktu z dobrym słowem.

Od 10.05 trwają msze gregoriańskie za duszę śp. Ks. Wojciecha Wcisło, powierzamy go Bogu…

 407 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj