Ogłoszenia parafialne 11.06.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie11.06.2023r.

10  NIEDZIELA  ZWYKŁA

        Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli i zaangażowali się w przygotowanie uroczystej procesji Bożego Ciała. Wszystkim, którzy budowali ołtarze i dekorowali trasę przejścia procesji, niosącym feretrony, sztandary, chórowi parafialnemu i Służbie Liturgicznej, harcerzom. Dziękujemy rodzicom, którzy zatroszczyli się by dzieci miały pierwsze radosne doświadczenie wiary. Naszym organizacjom społecznym zwłaszcza Ochotniczej Straży Pożarnej za zabezpieczenie i nagłośnienie, Związkowi Podhalan i Różom Różańcowym. Codziennie przez oktawę Bożego Ciała zapraszamy na procesję o 17.30 zakończoną litanią do NSPJ. W czwartek na mszy wieczornej ze szczególnym błogosławieństwem dla dzieci.

  • Kalendarz liturgiczny tygodnia:
  • We wtorek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, doktora Kościoła.
  • W środę sobotę wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
  • W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje post.
  • W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  • Codziennie Koronka do Miłosierdzia o 15.00 rozpoczyna adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00. Różaniec o 17.30, w czasie oktawy o 17.15. Nowenna do Madonny z Szaflar w środy na mszy wieczornej. Modlitwy powierzamy przez zapisanie, także do Godziny Miłosierdzia (puszka pod figurą św. Józefa).
  • Zapraszamy na wyjazd do kina zwłaszcza młodzież naszej parafii na film pt. Niebo nie może czekać opowiadający historie Carlo Acutisa jednego z najmłodszych błogosławionych Kościoła Katolickiego wyjazd piątek 16.06 godzina 15.00 koszt 20 zł.
  • W sobotę 17.06 zapraszamy na spotkanie modlitewne „Jezus na lodowisku” w Ogrodzie Różańcowym przy kościele św. Katarzyny w Nowym Targu. Początek o 14.30 a szczegóły na plakacie umieszczonym w gablocie.
  • W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Katarzynę Migiel…
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.

 415 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj