Ogłoszenia parafialne 18.06.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie18.06.2023r.

11  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Dziękujemy wszystkim uczestnikom  procesji w czasie Oktawy Bożego Ciała. Zwłaszcza niosącym feretrony przedstawicielom naszych organizacji społecznych: Związkowi Podhalan, Ochotniczej Straży Pożarnej, Różom Różańcowym i harcerzom z VIII Chorągwi im. A. Suskiego. Dziękujemy rodzicom, którzy zatroszczyli się o udział dzieci w procesjach.

Dzisiaj o 15.00 w Godzinie Miłosierdzia Akt poświęcenia Ukrainy i Rosji Niepokalanemu Sercu NMP.

  • Kalendarz liturgiczny tygodnia:
  • W środę wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
  • W sobotę Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
  • Msza dziękczynna na zakończenie roku szkolnego z prośbą o błogosławieństwo Boże na czas wakacji dla szkoły w Szaflarach w piątek 23.06 o 9.00. Msza dla szkoły w Borze w czwartek 22.06 o 18.00.
  • Spotkanie Rady Parafialnej we wtorek po mszy wieczornej
  • Codziennie Koronka do Miłosierdzia o 15.00 rozpoczyna adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00. Różaniec o 17.30. Spowiedź w dni powszednie kwadrans przed każdą mszą. Chrzest w I i III niedzielę miesiąca. W najbliższą niedzielę 25.06 mszę wieczorną odprawiamy na cmentarzu.
  • Wójt Gminy informuje, że według nowych przepisów Gmina straciła możliwość likwidacji Barszczu Sosnowskiego na prywatnych gruntach. Obowiązek ten przez wykaszanie i opryskiwanie spoczywa na właścicielach nieruchomości. Stąd prośba by jak najszybciej podjąć prace dla ograniczenia rozprzestrzeniania się tej szkodliwej rośliny. Można także składać wnioski na zakup węgla w Urzędzie Gminy na dzienniku podawczym najpóźniej  do 30.06. Cena 1850 zł. za tonę (nie ma ograniczeń w ilości zakupu). Więcej informacji w Urzędzie Gminy. Gminne Centrum Kultury zaprasza Piknik SUMMER CAMP z wieloma atrakcjami dla dzieci w Zaskalu 23.06 w siedzibie Centrum Zdrowia i Urody ul. Skałka 1. W czasie pikniku zbiórka na lekarstwo dla chorej Kamilki Gil.
  • W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Władysława Borkowskiego…
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.

 333 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj