Ogłoszenia parafialne 13.08.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie13.08.2023r.

19  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Dzisiaj procesja z modlitwą różańcową dla uproszenia pokoju po mszy wieczornej o 18.00.

  • Kalendarz liturgiczny tygodnia:
  • W poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
  • We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP obowiązuje niedzielny porządek mszy, na których będziemy święcić zioła i kwiaty, msza wieczorna na cmentarzu, którą odprawi Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Biskupicach ks. Mateusz Podczerwiński.
  • We czwartek święto św. Jacka patrona naszej Archidiecezji
  • Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Pikniku Parafialnego w zeszłą niedziele, inicjatorom, organizacjom społecznym z naszej parafii, wszystkim wykonawcom, wolontariuszom. Wielkie Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji które w całości zostały przeznaczone na leczenie Kamilki Gil. Łączna kwota jaką udało się zebrać to 37 168 zł, 500 $ i 300 €.
  • Dzisiaj na terenie boiska sportowego w Szaflarach odbędzie się Piknik Leśny, animacje dla dzieci, degustacja żywności pochodzenia leśnego i zabawa taneczna to atrakcje jakie na was czekają, odbędzie się także zbiórka na leczenie Kamilki.
  • We wtorek w uroczystość Wniebowzięcia NMP na mszach dopołudniowych będzie razem z nami modlił się zespół z Ukrainy, który kilka razy już u nas był. Po mszach zapraszamy na krótki koncert, zespół zbiera ofiary na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.
  • Codziennie Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu do  18.00, różaniec o 17.30. W sierpniu szczególną intencją będzie prośba o wyzwolenie tak wielu uzależnionych w różnorakich nałogach. Nowenna do Madonny z Szaflar w środę po mszy wieczornej. Intencje powierzamy przez zapisanie także do Godziny Miłosierdzia. Spowiedź w dni powszednie przed każdą mszą. Sakramentu Chrztu udzielamy w I i III niedziele miesiąca.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.
  • W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy Ś.P. Dorotę Adamczyk, prośmy dla niej o Boże Miłosierdzie…

 462 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj