Ogłoszenia Parafialne 03.09.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie03.09.2023r.

22  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W piątek święto Narodzenia NMP.

Osoby które pragną uczestniczyć w beatyfikacji rodziny Ulmów 10.09 mogą w zakrystii odebrać karty wstępu do sektorów w miejscu uroczystości. Nadal trwają zapisy na wyjazd autobusem 17.09 o godz. 6.00 na XXXI Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Tradycyjnie rozpocznie się o 9.00 nabożeństwem Drogi Krzyżową, o 11.30 msza święta. Tematem pielgrzymki są słowa św. Jana Pawła II: „Miłość, która jest gotowa oddać życie, nie zginie” wskazują one na dar beatyfikacji rodziny Ulmów.

Msza na rozpoczęcie roku szkolnego o błogosławieństwo dla dzieci i wszystkich pracowników szkoły w Szaflarach; poniedziałek 4.09 o 9.00. W Borze rozpoczęcie roku w szkole o 10.00 a msza święta o 11.00.

Codziennie Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00, różaniec o 17.30. Nowenna do Madonny z Szaflar w środę po mszy wieczornej. Zachęcamy do powierzania swych modlitw przez zapisanie do nowenny i Godziny Miłosierdzia. Spowiedź w dni powszednie kwadrans przed każdą mszą. Chrzest w I i III niedzielę miesiąca.

Zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie scholii w czwartek 7.09 o godz. 17.00. To okazja by nowe dzieci włączyły się w uwielbianie Boga śpiewem.

Sołtys Szaflar zaprasza na zebranie wiejskie 12 września godz 18.45 w remizie OSP, celem zebrania jest podział funduszu sołeckiego na 2024 rok.

Spotkanie grupy czytającej Pismo Święte we wtorek 5.09 po mszy wieczornej. Tutaj także zapraszamy nowe osoby, które czują potrzebę większego otwarcia na Słowo Boże.  

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.

 293 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj