Ogłoszenia parafialne 10.09.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie10.09.2023r.

23  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

 • W środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. To także wspomnienie objawień fatimskich. Nowenna do Madonny z Szaflar o 17.45, po mszy procesja z modlitwą różańcową i modlitwą o pokój.
 • W czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 15.00 od podnóża Ranisbergu. Msza na szczycie o 16.00 z uczczeniem relikwii Krzyża Świętego.
 • W piątek wspomnienie NMP Bolesnej.
 • W sobotę wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
 • Dziś ostatni dzień zapisów na XXXI Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd autokarem w niedzielę 17.09 o godzinie 6.00 z rynku.
 • Jest kilka miejsc wolnych na parafialną pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych Lublina i Roztocza od 13-15.10. Min. Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w Lublinie. Dotrzemy także do Markowej miejsca męczeńskiej śmierci rodziny Ulmów. Koszt 820 zł. zapisy w zakrystii.
 • Codziennie modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynając adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00, różaniec o 17.30. Zachęcamy by powierzać nasze modlitwy przez zapisanie do Nowenny i Godziny Miłosierdzia. Chrzest w I i III niedzielę. Spowiedź w dni powszednie kwadrans przed każdą mszą.
 • W przyszłą sobotę 16.09 o 10.00 w zakrystii spotkanie dla kandydatów na ministrantów, zapraszamy chłopców z klas 3 i starszych. Natomiast dziewczynki zapraszamy na próby scholii w każdy czwartek o 17 u Brata Piotra.
 • Pierwsze spotkanie Grupy Apostolskiej dla młodzieży w piątek 22.09 po mszy wieczornej
 • Po mszach świętych ministranci rozdają Ziarenko, zachęcamy dzieci i młodzież do zabierania, rozwiązywania i wklejania do zeszytów z religii.
 • W związku z zamiarem koronowania figury Madonny Szaflarzańskiej jest możliwość ofiarowania biżuterii do pozłocenia koron (elementy ze złota zostaną przetopione). Jeżeli naszych darów będzie więcej posłużą jako część wotum wdzięczności za jubileusz 200-lecia konsekracji świątyni.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, gdzie znajdziemy artykuły o rodzinie Ulmów. Gość Niedzielny ma wydanie jubileuszowe w 100 lecie powstania.  

 374 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj