Ogłoszenia parafialne 15.10.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie15.10.2023r.

  28 NIEDZIELA  ZWYKŁA

 • Kalendarz liturgiczny tygodnia:
 • W poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
 • We wtorek wspomnienie św. Ignacego z Antiochii
 • W środę święto św. Łukasza Ewangelisty
 • W czwartek wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki
 • W piątek uroczystość św. Jana Kantego głównego patrona naszej Archidiecezji
 • Dzisiaj przeżywamy XXIII Dzień Papieski. Po każdej mszy zbieramy ofiary na „żywy pomnik” św. Jana Pawła II czyli Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającą stypendiami edukację młodzieży z niezamożnych rodzin. Obecnie obejmuje opieką ok. 2000 uczniów i studentów.
 • W poniedziałek zapraszamy na Watrę Papieską, o 21 Apel Jasnogórski w kościele modlitwa i procesja w czasie której odmówimy litanie a następnie zostanie rozpalona Watra.
 • Codziennie modlitwa różańcowa, którą św. Jan Paweł II nazwał  „kontemplacją oblicza Jezusa w szkole Maryi” o 17.30, w Borze o 16.30. Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu. Nowenna do Madonny z Szaflar w środę po różańcu. Intencje powierzamy przez ich zapisanie. Chrzest Święty w I i III niedzielę.
 • Przypominamy że w przyszłą niedziele 22.10 będą rozprowadzane znicze, cały dochód zostanie przekazany na leczenie Kamilki Gil, możliwość nabycia zniczy będzie także przed Wszystkimi Świętymi przy głównym wejściu na cmentarz.
 • Przyjmujemy na wypominki, rocznymi modlimy się w każdą niedziele przed mszami i 7 i 9 natomiast jednorazowymi przez cały listopad w Godzinie Miłosierdzia oraz na mszach św.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.
 • W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy Ś.P. Katarzynę Furczoń prośmy dla niej o Boże Miłosierdzie…

 297 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj