Ogłoszenia parafialne 29.10.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie29.10.2022r.

UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA

KOŚCIOŁA WŁASNEGO

Dzisiaj w 30 Niedzielę Zwykłą uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. Dziękujemy Bogu za dar tej świątyni i wspólnoty parafialnej, której początek sięga połowy XIV wieku. Budowę naszej świątyni rozpoczęto w 1799 r. a zakończono w 1810. Uroczystej konsekracji dokonał 3.08.1823 r. bp. Tarnowski Grzegorz Zigler.

 • Kalendarz liturgiczny tygodnia:
 • W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte o 7, 9 w kościele, o 10.15 w Borze, o 11.30 i 14.00 na cmentarzu. Po mszy o 14.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i procesja po cmentarzu z wypominkami. W tym dniu nie ma adoracji Najświętszego Sakramentu i mszy wieczornej. Różaniec z nowenną do Madonny z Szaflar o 19.00 na cmentarzu.
 • W czwartek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Msze o 6.30, 9.00, 18.00 w kościele, o 11.30 na cmentarzu. W Borze msza o 15.00 a po niej procesja z wypominkami.
 • Stan łaski uświęcającej jest niezbędnym warunkiem zyskiwania odpustów czyli łaski darowania kary doczesnej za grzechy. Od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych można zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany jedynie za dusze w czyśćcu. W inne dni roku odpust jest cząstkowy. Możliwość spowiedzi w Borze we wtorek 31.10 o 16.30 w Szaflarach także we wtorek od 16.30 do 18.00.
 • Wypominki czyli powierzenie naszych bliskich zmarłych modlitwie Kościoła roczne w każdą niedzielę przed mszą o 7 i 9 oraz jednorazowe w listopadzie na mszach i w Godzinie Miłosierdzia.
 • W sobotę 4 listopada zapraszamy dzieci młodzież i każdego kto się tak czuje na Bal Wszystkich Świętych, zaczynamy o 15 Koronką w kościele potem w orszaku udamy się na remizę gdzie gwarantujemy dobrą zabawę oraz słodki poczęstunek.
 • W najbliższą niedzielę 5.11 planujemy szczególną modlitwę za zmarłych przez wstawiennictwo Matki Bożej. O 14.00 rozpoczęcie na cmentarzu modlitwy różańcowej i procesja do kościoła.
 • W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź rano przed mszą po południu od 16.00-18.00, w Borze o 15.00, msza o 15.30. W sobotę odwiedzimy chorych od 8.00, o 15.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP z prośbą o pokój.
 • Codziennie Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00, różaniec o 17.30. Modlitwa przez wstawiennictwo św. Józefa w środę na mszy porannej.
 • Trwa zbiórka brakujących środków na lekarstwo dla Kamilki Gil. Przy cmentarzu w oznakowanym stoisku sprzedajemy znicze a całkowity dochód przeznaczamy na ten cel. Dziś w czasie meczu na hali sportowej o 17.00 klub Świt Szaflary prowadzi akcję „ Kup gofra dla Kamilki”. Także Koło Gospodyń z Szaflar po zwycięstwie w ogólnopolskich zawodach całą  nagrodę 25 tys. złotych przekazało na zakup lekarstwa dla chorego dziecka.
 • W prasie katolickiej znajdziemy wiele refleksji o wartości naszego wstawiennictwa za zmarłymi.  

 1,734 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj