Ogłoszenia parafialne 12.11.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie12.11.2023r.

32  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w modlitwie różańcowej za zmarłych z poprzedniej niedzieli, którzy nie przestraszyli się deszczu i chłodu by w dwu godzinnej modlitwie wstawiać się za duszami w czyśćcu. Dziękujemy Różom, które tę modlitwę zorganizowały i strażakom, którzy naszą procesję ochraniali.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W poniedziałek wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
  • W piątek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
  • W sobotę wspomnienie św. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać VII Światowy Dzień Ubogich, po każdej mszy będzie zbiorka pod kościołem na pomoc dla najuboższych i potrzebujących.

Codziennie Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00, różaniec o 17.30. Modlitwa do św. Józefa w środy po mszy porannej. Nowenna do Madonny z Szaflar także w środę po mszy wieczornej. Intencje powierzamy przez ich zapisanie. Przy ołtarzu Matki Bożej jest wystawiona księga wdzięczności za otrzymane łaski przez pośrednictwo Madonny. Chrzty w I i III niedzielę miesiąca. Spowiedź w dni powszednie kwadrans przed każdą mszą.  

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą. Znajdziemy min. artykuły jak radzić sobie z trudnościami w modlitwie.   

 278 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj