Ogłoszenia parafialne 07.01.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie07.01.2024r.

             NIEDZIELA  CHRZTU PAŃSKIEGO

Świętem Chrztu Pańskiego kończy się cykl obchodów misterium Wcielenia czyli Narodzenia Pańskiego, które wspominają początek naszego zbawienia. Od jutra rozpoczynamy okres zwykły. Tradycyjnie jednak symbole Bożego Narodzenia i śpiewy kolęd przedłużamy do 02.02.

Codziennie modlimy się Koronka do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00 rozpoczynając adorację Najświętszego Sakramentu do godziny 18.00, różaniec o 17.30. Nowenna do Madonny z Szaflar w środę na mszy wieczornej. Intencje powierzamy przez zapisanie. Chrzęst Święty w I i III niedzielę miesiąca. Z racji kolędy  kancelarii parafialna czynna w piątek i sobotę

Zarząd OSP Szaflary składa serdeczne podziękowanie wszystkim darczyńcom, którzy wsparli naszą działalność w czasie rozprowadzania kalendarzy na 2024 rok. Zebrana z tej okazji kwota to 26.810 złotych i 5 euro.

Sołtys Szaflar informuje, że w dniach od 11.01 (czwartek) do 13.01 (sobota) w godzinach od 9.00 do 17.00 będą wydawane worki na śmieci z kodami w remizie OSP.

Zapraszamy na mecz pucharu Polski w piłce ręcznej Szaflary-Grodków 13.01 o 19.00 w hali sportowej. W trakcie meczu prowadzona będzie zbiórka środków dla Marysi Białońskiej z Bańskiej Niżnej na lekarstwo, które ma uratować jej wzrok (barwnikowe zwyrodnienie siatkówki).

Spotkanie opłatkowe Wspólnoty św. Józefa 13.01 o 14.30 u sióstr Pasterzanek na ul. Polnej.

Wójt Gminy, Parafia w Bańskiej Niżnej, Gminne Centrum Kultury zapraszają na Kolędowanie w Sercu Podhala 14.01(niedziela) o 17.00 w kościele parafialnym w Bańskiej. Wystąpią min: Megitza, Magda Panek, schola Bogu Miłe, zespół Bartki i Warasy.  

 658 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj