Ogłoszenia parafialne 28.01.2024 r.

  
Ogłoszenia duszpasterskie28.01.2024r.

4  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Dzisiaj na mszy o 11.30 modlimy się o błogosławieństwo dla wszystkich, których odwiedziliśmy w czasie kolędy. Dziękujemy za to spotkanie w waszych domach, za wszelkie przejawy życzliwości i cierpliwego oczekiwania. Bóg zapłać za ofiary złożone z okazji kolędy. Po każdej mszy można też nabyć gromnice z wizerunkiem Madonny z Szaflar. Cały dochód jest przeznaczony na leczenie Marysi Białońskiej.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • We środę wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera..
  • W piątek 2.02 święto Ofiarowania Pańskiego. Msze święte o 6.30. 9.00, 18.00 w Borze o 15.30. Na każdej mszy święcenie gromnic. To XXVIII Dzień Życia Konsekrowanego. Składka jest przeznaczona na potrzeby i wsparcie zakonów kontemplacyjnych. Ten dzień to także  I piątek miesiąca. Spowiedź na mszy porannej i od 16.00 do 18.00. Spowiedź w Borze o 15.00. Litania do NSPJ o 17.30, o 17.45 modlitwa akatystem ku czci Matki Bożej. Odwiedziny chorych w I sobotę 3.02 od 8.00. O 15.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP z modlitwą o pokój dla świata i Ojczyzny.

Dziękujemy za ofiary w czasie kolędowania dla Pauliny i Marysi. Dziękujemy wszystkim zespołom i chórom (łącznie wystąpiło prawie 200 osób) szczególnie Związkowi Podhalan Oddział Szaflary, który od 12 lat organizuje to wydarzenie. Gminnemu Centrum Kultury i harcerzom dziękujemy za współpracę. Zebraliśmy 13270 złotych. Z tej sumy dla chorej Marysi przeznaczyliśmy 10000 złotych. Pieniądze zostały przekazane na konto fundacji.

Codziennie modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynając adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00, różaniec o 17.30. Modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa w środę na mszy porannej. Nowenna do Madonny z Szaflar w środę po mszy wieczornej. Intencje możemy powierzać przez zapisanie. Chrzest w I i III niedzielę miesiąca. Środowa kancelaria parafialna po mszy wieczornej do 20.00. Spowiedź w dni powszednie przed każdą mszą. 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, gdzie znajdziemy artykuły o tak ważnej sprawie jak katecheza w szkole.

Zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek 30.01 o godz. 18.00 w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury.

 515 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj