Ogłoszenia parafialne 03.03.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie03.03.2024r.

3  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W poniedziałek 04.03 święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej.

Zapraszamy na nabożeństwa Wielkiego Postu; Droga Krzyżowa w każdy piątek dla dzieci o 16.30, dla dorosłych o 17.15, dla młodzieży o 19.00. Gorzkie Żale w niedzielę o 17.00. Dziś składka na Gorzkich Żalach na kwiaty do Bożego Grobu. Te nabożeństwa są także związane z darem odpustu zupełnego.

Codziennie modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynając adorację Najświętszego sakramentu do godziny 18.00, różaniec o 17.30 (z wyjątkiem piątku). Nowenna do Madonny z Szaflar w środę na mszy wieczornej. Intencje powierzamy przez zapisanie. Przypominamy o księdze wdzięczności za otrzymane przez wstawiennictwo Madonny łaski i zachęcamy by w ten sposób wyrażać naszą wdzięczność.

Zapraszamy panie na Dzień Kobiet 09.03 w Bożej Zagrodzie obok plebanii od 16.00 do 20.00. W programie min kiermasz książek, sadzonek, strojów góralskich, rozmowa przy kawie i ciastku. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie Marysi Białońskiej.  

We czwartek po mszy wieczornej zapraszamy rodziców młodzieży z klas VIII na spotkanie przed bierzmowaniem, u Brata Piotra.

W przyszłą niedziele 10.03 będziemy gościć wolontariusza misyjnego „młodzi światu” z Krakowa, podzieli się z nami świadectwem pracy na misjach, po mszy będzie możliwość nabycia pamiątek z krajów misyjnych i złożenie ofiary na dzieci ulicy w Rwandzie.

Sołtys Szaflar informuje że w dniach 07-09.03 będzie przyjmowany podatek rolny i od nieruchomości (spółki będą przyjmowane w maju) w remizie OSP w godzinach 10.00-17.00.

Misje parafialne będziemy przeżywać od 17 do 24.03 jako szczególny czas odnowy życia duchowego naszej wspólnoty. Zapowiadamy misje wcześniej by zarezerwować czas na ich przeżycie. Dziś będziemy w intencji zbliżających się misji modlić się w chwili adoracji na zakończenie każdej mszy.  

 462 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj