Ogłoszenia parafialne 10.03.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie10.03.2024r.

4  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU

W najbliższą 5 Niedzielę Postu rozpoczynamy parafialne misje wielkopostne, które trwają do Niedzieli Palmowej 24.03. Na wszystkich mszach niedzielnych nauka wprowadzająca w misje, na mszy o 11.30 rozpoczęcie rekolekcji dla uczniów Szkoły Podstawowej. Udział w rekolekcjach jest jednym z ważnych obowiązków troski o wiarę. Rekolekcje poprowadzi O. Marek Metelica, kapucyn. W czasie misji nie ma mszy o 6.30, jej intencje odprawiamy o godzinie 8.00.  Prosimy o zabranie wydrukowanego planu misji.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o 16.30 dla dzieci (i w Borze), o 17.15 dla dorosłych, o 19.00 dla młodzieży, oraz po mszy o 11.30 w niedzielę. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.00. Codziennie modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynając adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00. Nowenna do Madonny z Szaflar w środę po mszy wieczornej. Intencje powierzamy przez zapisanie. Spowiedź w dni powszednie przed każdą mszą. Chrzest w I i III niedzielę miesiąca.

W najbliższą niedzielę kiermasz ozdób świątecznych zorganizowany przez dzieci i rodziców naszych szaflarskich przedszkoli; Gminnego, Sióstr Pasterzanek i przy Szkole Podstawowej. Dochód jest przeznaczony na leczenie Marysi Białońskiej.

W zakrystii są już dostępne baranki na stół wielkanocny. To z kolei jest wsparciem dzieł charytatywnych Caritasu. Mamy też świece gromnice z wizerunkiem Madonny z Szaflar.

Spotkanie Wspólnoty św. Józefa w sobotę 16.03 o 15.00 u S. Pasterzanek na ulicy Polnej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej gdzie znajdziemy artykuły o poście i misji kobiet w Kościele. Jest też ciekawy i bogaty w treści Magazyn związany z Niedzielą.  

W tym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp. Ryszarda Drabika, śp. Janinę Ślimak, śp. Bronisława Antolca

 397 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj