Ogłoszenia parafialne 24.03.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie24.03.2024r.

    NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

  • Zapraszamy dzisiaj do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami Szaflar od godz. 19.00. Wyruszamy z ul. Do Barci, Polną i Pod Górą. To szczególny akt ufnej wiary w zwycięską moc krzyża.
  • Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień zakończony Triduum Paschalnym. Spowiedź parafialna we wtorek od 15.00-18.00.  
  • Nowenna do Madonny z Szaflar w środę po mszy wieczornej. Intencje składamy przez zapisanie.
  • Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o 18.00. Adoracja w Ciemnicy do 21.00, nie ma mszy porannej i wystawienia Najświętszego Sakramentu o 15.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego w tym dniu o 17.45. W Mszy Świętej Krzyżma odprawianej w Krakowie w Sanktuarium św. Jana Pawła II o 10.00 rozpocznie się w naszej diecezji Kongres Eucharystyczny, który potrwa do 15.06. br.
  • W Wielki Piątek adorację w Ciemnicy rozpoczynamy o 7.00, Jutrznia o 8.00. Droga Krzyżowa w Borze o 10.00 a w Szaflarach o 15.00 (z początkiem Nowenny do Miłosierdzia Bożego), dla młodzieży o 23.00, którą poprowadzi Młodzieżowy Zespół góralski Śtadra. Liturgia Męki Pańskiej o 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły bez możliwości dyspensy. Zachęcamy do zachowania postu także w sobotę do Wigilii Paschalnej. Adoracja Pana Jezusa w grobie i uczczenie Krzyża Świętego będzie trwać całą noc. Ofiara jest przeznaczona na wsparcie Stolicy Apostolskiej. Plan udziału w nocnej modlitwie jest wywieszony w gablocie i zamieszczony na stronie Internetowej. W Wielką Sobotę Jutrznia o 8.00, święcenie pokarmów od 9.00 do 13.00 co godzinę, w Borze o 10.00 i 10.30. Dzieci zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Grobie po święceniu o godzinie 13.00. To dzień składania skarbonek z jałmużną na dom opieki dla seniorów. Liturgia Wigilii Paschalnej o 19.00. Zabieramy świece.
  • Rezurekcja z procesją w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godzinie 6.00. Zachęcamy do udziału w strojach góralskich. Inne msze jak w niedzielę.
  • Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego od Wielkiego Piątku codziennie o 15.00. „Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd się nie zwróci do Źródła Miłosierdzia Mojego.” (Dz.699)
  • W kiermaszu świątecznym zebraliśmy na leczenie Marysi Białońskiej 13575 złotych. Bóg zapłać ofiarodawcom.
  • Wójt Gminy Szaflary informuje o zmianie sposobu odbioru odpadów wielkogabarytowych (opony tylko z samochodów osobowych, bez odpadów elektronicznych i folii rolniczej). Odpady będą odbierane sprzed posesji przy drogach gminnych i publicznych do godziny 8.00 w widocznym miejscu dla sprawnego załadunku. Z domów oddalonych od dróg właściciele są zobowiązani do dostarczenia odpadów do pasa drogowego. W Szaflarach termin odbioru według harmonogramu w Borze 22.04.
  • W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisławę Babiarz

 1,239 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj