Ogłoszenia parafialne 31.03.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie31.03.2024r.

ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE

Dziękujemy wszystkim za liczny udział w uroczystościach Wielkiego Tygodnia rozpoczętych Drogą Krzyżową ulicami Szaflar. Dziękujemy rodzinom, które przyjęły stacje, Służbie Liturgicznej, chórowi parafialnemu za oprawę liturgii Triduum. Straży Pożarnej za czuwanie nad bezpieczeństwem i udział w Adoracji Groby Pańskiego druhów z Boru, Pitoniówki i Szaflar, harcerzom z VIII Drużyny im. A. Suskiego. Dziękujemy młodzieży, która pod opieką ks. Dariusza przygotowała Grób Pański i Ciemnicę oraz zespołowi Śtadra za góralską Drogę Krzyżową. Pocztom sztandarowym, niosącym feretrony i chorągwie oraz asyście pań z Róż Różańcowych za udział w procesji rezurekcyjnej, Związkowi Podhalan w Szaflarach za wsparcie organizacyjne. Podziękowanie dla p. Jana Sieczki za wykonanie nowego Grobu Pańskiego i dla p. Marka Szali za projekt. Dziękujemy też za 4 lata transmisji internetowej  z naszej świątyni i p. Andrzejowi Fąfrowiczowi za opiekę nad tym dziełem.

  • Przez cały tydzień trwa oktawa Wielkanocy, którą zakończy Niedziela Miłosierdzia Bożego. Przygotowaniem do niej jest Nowenna do Miłosierdzia Bożego codziennie o 15.00. W środę na mszy wieczornej Nowenna do  Madonny z Szaflar. Intencje składamy przez ich zapisanie.
  • Jutro składka przeznaczona na UPJPII.
  • Z racji rocznicy śmierci św. Jana Pawła II zapraszamy 2.04 (wtorek) na modlitwę o 21.00 w kościele, dalej  procesja i zapalenie watry na placu cysterskim.
  • W piątek z racji oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Zapraszamy na czuwanie w czasie peregrynacji relikwii rodziny Ulmów 9-10.04 w Sanktuarium Świętej Rodziny w Zakopanem. Modlitwa naszego dekanatu 10.04 od godziny 8.30 do 10.00. O 9.30 nasza parafia prowadzi różaniec.
  • Spotkanie rodziców dzieci przez I Komunią w piątek 05.04 po mszy wieczornej w kościele.
  • Sołtys Szaflar informuje, że 4.04 tj. w czwartek będzie przyjmowana opłata za wywóz śmieci w remizie OSP w godz. 10.00 do 16.00.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej gdzie wiele artykułów to refleksja czym jest dziś zmartwychwstanie.
  • W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy ś. p. Andrzeja Gałdyna…

 467 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj