Ogłoszenia Parafialne 07.04.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie07.04.2024r.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

„Święto to wyszło z wnętrzności Miłosierdzia Mojego…”

Pan Jezus składa obietnicę udzielania dzisiaj łask porównywalnych tylko z darem chrztu. Dla będących w stanie łaski, którzy przyjmą dziś Komunię Świętą to dar: „zupełnego odpuszczenia win i kar”. Nabożeństwo uczczenia Miłosierdzia Bożego z błaganiem za ludzkość, Kościół, Ojczyznę i z powierzeniem naszych osobistych próśb dzisiaj o godzinie 15.00. Także dzisiaj rozpoczyna się 80. Tydzień Miłosierdzia.

  • W poniedziałek 08.04 uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do kontynuowania i włączenia się do Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to modlitewne zobowiązanie trwające 9 miesięcy w intencji jednego dziecka, którego życie jest zagrożone. Wobec wzmagającej się fali nienawiści do nienarodzonych jest to konkretnym krokiem w obronie życia. Deklaracje można zabrać z bocznych ołtarzy i zwrócić podpisane jutro lub w inne dni.
  • Peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów patronów poświęcenia w obronie życia 9 i 10.04 w Sanktuarium Świętej Rodziny w Zakopanem. Szczególnie zapraszamy na modlitwę naszego dekanatu 10.04. Msza 8.30 a różaniec prowadzony przez Szaflary o 9.30.
  • Próby dla dzieci klas III przed I Komunią Świętą (w tym roku 05.05) we wtorek (09.04) o godzinie 16.00.
  • Zapraszamy na codzienne modlitwy; o 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00. Różaniec o 17.30, nowenna do Madonny z Szaflar w środę na mszy wieczornej. Modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa w środę na mszy porannej. Intencje modlitwy powierzamy przez ich zapisanie. Spowiedź w dni powszednie kwadrans przed każdą mszą. Chrzest w I i III niedziele miesiąca.
  • W najbliższą niedzielę rozpoczyna się XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Przypominamy, że we wtorki po mszy wieczornej spotykamy się na wspólnotowe  czytanie Pisma Świętego. Zapraszamy nowe osoby.
  • Charytatywny ciucholand przez cały tydzień w Bożej Zagrodzie od 16-18 ( w sobotę od 10-18). Środki uzyskane będą przekazane na leczenie oczu Marysi Białońskiej.
  • 18 marca miał miejsce pożar domu rodziny Wilów na Os. Zadział. Spłonął cały dach i część domu, który jest miejscem życia rodziny z ośmiorgiem małych dzieci. Zawsze mamy zwyczaj wspierania naszych parafian w potrzebie zwłaszcza tak wielkiej. W najbliższą niedzielę na ten cel będziemy zbierać ofiary do puszek po każdej mszy. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na zapłacenie przez parafię części kosztów odbudowy.  
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w niej wiele refleksji o tajemnicy Miłosierdzia Bożego.
  • W tym tygodniu pożegnaliśmy Ś.P. Józefa Urbasia polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu.

 384 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj