Ogłoszenia parafialne 14.04.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie21.07.2019r.

3  NIEDZIELA  WIELKANOCNA

Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Biblijny, który ma nas zachęcić do różnych form otwarcia na Boże Słowo. „Kto nie zna Ewangelii ten nie zna Jezusa…” te słowa św. Hieronima niech budzą pragnienie lektury Słowa Bożego i refleksję kogo w naszym życiu słuchamy. Zapraszamy do udziału we wspólnym czytaniu Pisma Świętego we wtorki po mszy wieczornej.

  • Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, w której modlimy się o nowe powołania do służby w Kościele. Pamiętajmy szczególnie o diakonie Michale który 25 maja przyjmie święcenia kapłańskie. Będzie zorganizowany wspólny wyjazd autokarem.
  • Zapraszamy na codzienne modlitwy w naszej świątyni; o 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00. Różaniec o 17.30, nowenna do Madonny z Szaflar w środę na mszy wieczornej. Modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa w środę na mszy porannej. Intencje modlitwy powierzamy przez ich zapisanie. Spowiedź w dni powszednie kwadrans przed każdą mszą. Chrzest w I i III niedziele miesiąca.
  • Od najbliższej soboty 20.04 wokół kościoła będzie można oglądać wystawę przybliżającą postać Heleny Kmieć świeckiej misjonarki urodzonej w 1998 r. W 2013 roku została posłana do Zambii, potem do Rumunii a 24.01. 2017 została brutalnie zamordowana na misji w Boliwii. Kilka dni temu ogłoszono rozpoczęcie jej procesu beatyfikacyjnego. W niedzielę wysłuchamy także krótkiego świadectwa o jej osobie a fundacja jej imienia będzie  rozprowadzać po mszach pamiątki na wsparcie misji.
  • Wójt Gminy informuje, że 17.04 tj. w środę dla wsi Szaflary będzie prowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych jak meble i opony z samochodów osobowych (inne nie będą odbierane). Odpady będą odbierane sprzed posesji przy drogach gminnych i publicznych. Należy je dostarczyć do godz. 8.00. Właściciele nieruchomości oddalonych od dróg publicznych zobowiązani są dostarczyć odpady do pasa drogowego. Prosimy nie wystawiać odpadów elektronicznych i folii rolniczej, które będą zbierane w innym terminie.
  • Zarząd Wspólnoty Leśnej ogłasza zapisy na przydział drewna z Małego Cichego w dniu 16.04 (wtorek) u p. Barbary Gil ul. A. Suskiego 117
  • Dziś po każdej mszy zbiórka do puszek dla rodziny Wil na odbudowę spalonego domu.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.
  • W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy ś.p. Annę Polak…

 269 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj