Ogłoszenia parafialne 19.05.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie19.05.2024r.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA

DUCHA ŚWIĘTEGO

Dzisiaj za pobożne odśpiewanie hymnu „Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny spełniając także inne warunki odpustu. Msza wieczorna będzie odprawiona na cmentarzu a przed nią odśpiewamy Litanię Loretańską.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

 • W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Dodatkowa msza o 9.00, w Borze o 16.30. W Roku Liturgicznym kończy się Okres Wielkanocny a rozpoczyna Okres Zwykły jednak do najbliższej niedzieli Uroczystości Najświętszej Trójcy trwa czas Komunii wielkanocnej. 
 • W środę wspomnienie św. Rity, zakonnicy.
 • We czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego I Wiecznego Kapłana.
 • W piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
 • W sobotę 25.05 w Katedrze na Wawelu o 10.00 święcenia kapłańskie przyjmie nasz parafianin  dk. Michał Szlembarski. Jeszcze dzisiaj można zapisywać się na wspólny wyjazd autokarem z rynku o godzinie 7.00. Mszę prymicyjną w naszej świątyni ks. Michał odprawi w niedzielę 26.05 o 11.30. To wielkie święto naszej wspólnoty, gdyż od ostatnich święceń minęło 13 lat. Zapraszamy wszystkie organizacje ze sztandarami; Straż Pożarną, Związek Podhalan, Róże Różańcowe, Koło Gospodyń, harcerzy, dzieci i młodzież. To jest też nasza modlitwa o dar powołań.  
 • W najbliższą niedziele składka zgodnie z decyzją abp Marka Jędraszewskiego przeznaczona na potrzeby uroczystości beatyfikacyjnej bł. ks. Michała Rapacza.
 • Nabożeństwo majowe o 17.30, w Borze o 15,45. Codziennie modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynając adorację Najświętszego Sakramentu do godziny 18.00. Nowenna do Madonny z Szaflar w środę na majówce. Intencje można powierzać przez zapisanie. Spowiedź w dni powszednie kwadrans przed każdą mszą. Chrzest w I i III niedziele.
 • W tym roku Uroczystość Bożego Ciała 30.05 odprawimy tzw. dawną trasą procesji do kapliczek. Rozpoczniemy mszą na Placu Cysterskim, dalej ul. Rola Galicowa, Szkolną, Suskiego do Rynku.  
 • Zapraszamy do udziału w XXVII pielgrzymce „Sursum Corda” z Zakopanego do Ludźmierza w sobotę 01.06. Rozpoczęcie nabożeństwem o 7.00 w Sanktuarium M B Fatimskiej na Krzeptówkach, zakończenie mszą o 18.00 w Sanktuarium Królowej Podhala w Ludźmierzu. Możliwość wyjazdu autokarem o 6.15 z rynku. Zapisy w zakrystii.
 • Dyrektor Szkoły w Szaflarach informuje, że w dniu 24 maja tj. piątek odbędzie się XXIX Konkurs Recytatorski im. Augustyna Suskiego „Strofy o Ojczyźnie”. W godz. od 9.30 do 10.00 odbywać się będą uroczystości na rynku w Szaflarach, w związku z tym prosimy o przerwanie w tych godzinach ewentualnych prac powadzonych w okolicy rynku, które mogłyby zagłuszać uroczystość. Wszystkich zapraszamy do udziału w uroczystości przy pomniku Augustyna Suskiego o godz. 9.30.
 • Wójt Gminy informuje, że w piątek 24.05 na terenie Placu Cysterskiego ul. Pod Górą od godziny 10.00 odbędzie się akcja bezpłatnego wydawania sadzonek drzew owocowych. Na gospodarstwo przypadają 2 sadzonki.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.  

 673 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj