Ogłoszenia parafialne 26.05.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie26.05.2024r.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIETSZEJ TRÓJCY

Dzisiaj nasza parafia przeżywa radość

z powodu Prymicji

księdza Michała Szlembarskiego.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • We środę wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej dziewicy
  • W czwartek 30.05 Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze w kościele o 7.00 i 18.00 (nie ma mszy o 11.30). Suma na ołtarzu polowym o 10.00 na Placu Cysterskim. Po mszy przejdziemy w procesji eucharystycznej ulicami: Rola Galicowa, Szkolna, Suskiego do Rynku. Wyznając naszą wiarę i wdzięczność za obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy wszystkich i zachęcamy do udziału w strojach góralskich. Prosimy o udział naszych organizacji ze sztandarami, feretronów, dzieci zwłaszcza po I Komunii i młodzieży. Msza z procesją w Borze o 13.30 (prosimy o przygotowanie ołtarzy: Róże Różańcowe, OSP, rodzice dzieci komunijnych i bierzmowanych, Koło Misyjne). Składka jest przeznaczona na budownictwo sakralne w diecezji. Przez oktawę Bożego Ciała zapraszamy na procesję o 17.30, którą zakończymy litanią do NSPJ.
  • W piątek święto Nawiedzenia NMP
  • W sobotę wspomnienie św. Justyna męczennika
  • W poniedziałek 03.06 na mszy o 18 w naszej parafii ks. bp Janusz Mastalski udzieli bierzmowania młodzieży z klas 8. W piątek 31.05 o 19 zapraszamy kandydatów do bierzmowania świadków i rodziców na Wieczór Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem, będzie także możliwość spowiedzi.
  • Zapraszamy do udziału w XXVII pielgrzymce „Sursum Corda” z Zakopanego do Ludźmierza w sobotę 01.06. Rozpoczęcie nabożeństwem o 7.00 w Sanktuarium M B Fatimskiej na Krzeptówkach, zakończenie mszą o 18.00 w Sanktuarium Królowej Podhala w Ludźmierzu. Możliwość wyjazdu autokarem o 6.15 z rynku. Zapisy w zakrystii jeszcze w tę niedzielę.
  • W sobotę odwiedziny chorych od godziny 8.00. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP z modlitwą o pokój i ustanie wojen o 15.00.
  • Od 01.06 msze sobotnie w Borze będą odprawiane o 19.00
  • Wójt Gminy zaprasza na festyn z okazji Dnia Dziecka w sobotę 1.06 w Parku Cysterskim. W programie wiele atrakcji dla najmłodszych. Na zakończenie o 21.30 odbędzie się pokaz fontanny multimedialnej „Góralskie Legendy w Sercu Podhala.”
  • Codziennie modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynając adorację Najświętszego Sakramentu do godziny 18.00. Modlitwa różańcowa o 17.00. Intencje modlitw na nowennę do Madonny z Szaflar powierzamy przez zapisanie. Nowenna w środę na majówce. 

 993 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj