Ogłoszenia parafialne 09.06.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie09.06.2024r.

10  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Dziękujemy wszystkim uczestnikom  procesji w czasie Oktawy Bożego Ciała. Zwłaszcza niosącym feretrony przedstawicielom naszych organizacji społecznych: Związkowi Podhalan, Ochotniczej Straży Pożarnej, Różom Różańcowym i harcerzom z VIII Chorągwi im. A. Suskiego. Dziękujemy rodzicom, którzy zatroszczyli się o udział dzieci w procesjach.

  • Kalendarz liturgiczny tygodnia:
  • W wtorek wspomnienie św. Barnaby, apostoła.
  • W czwartek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, doktora Kościoła. Przypominamy, że w każdy I wtorek miesiąca po mszy wieczornej modlimy się przez wstawiennictwo tego świetego.
  • W piątek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
  • W sobotę 15.06 beatyfikacja Sługi Bożego ks. Michała Rapacza zamordowanego przez komunistyczną bojówkę w 1946 roku. Uroczysta msza o 11.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie. Zachęcamy do udziału w w tej uroczystości. W zakrystii dostępne są bilety wstępu.
  • Codziennie Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00. Różaniec o 17.15. Spowiedź w dni powszednie przed każdą mszą, wieczorem o 17.30. Chrzest w I i III niedzielę miesiąca.
  • W kolejną rocznicę objawień fatimskich 13.06 tj. w czwartek nabożeństwo rozpoczynamy procesją różańcową o 17.30.
  • Prosimy o zatroszczenie się o porządek na cmentarzu parafialnym jak miejscu świętym. Szczególnie o zabieranie odpadków do naszych domowych a zwłaszcza o nie porzucanie ich w różne miejsca cmentarza.
  • Teatr działający przy parafii NSPJ w Nowym Targu zaprasza do Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Targu na spektakl „Wyspa” 14.06 w piątek o godzinie 20.15. Wstęp wolny.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest cykliczny magazyn Gościa Niedzielnego.  

 215 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj