Ogłoszenia duszpasterskie 10.05.2020r.

5  NIEDZIELA WIELKANOCNA

    Nadal możemy korzystać z dyspensy biskupa od udziału w niedzielnej mszy świętej. Pamiętajmy jednak, że nikt nie może nas zwolnić i nie ma dyspensy od wypełniania przykazań Bożych, a tym jest świętowanie dnia świętego. Zatem pobożny udział we mszy za pomocą mediów, gdzie modlimy się bez innych zajęć domowych jest nadal ważnym i wiążącym w sumieniu obowiązkiem. Spowiedź codziennie przed każdą mszą w konfesjonałach pod chórem.

    Papież Franciszek skierował prośbę do całego Kościoła a nawet wyznawców innych religii by dzień 14 maja uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia podjętych w intencji powstrzymania epidemii korona wirusa. Do podjęcia tego dzieła według własnych możliwości zachęca nas także arcybiskup Marek Jędraszewski.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

·       W czwartek święto św. Macieja Apostoła.
·       W sobotę święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika patrona Polski.  
·       Codzienna modlitwa różańcowa o 17.00, a nabożeństwo majowe o 17.30. Bardzo cieszy, że przy wielu kapliczkach na terenie parafii modli się coraz liczniejsze  grono osób.   
·       Od poniedziałku do środy dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące zwane „dniami krzyżowymi”. Po mszy porannej procesją do krzyża by prosić o urodzaje a zwłaszcza o ustanie klęski suszy. Coraz częstsze klęski żywiołowe mówią o grzechu ekologicznym człowieka, który niszczy dar ziemi, wody i powietrza. Modlitwa jest lekarstwem na fałszywe myślenie, że chleb bierze się ze sklepu a wodę z kranu. Prosimy też byśmy potrafili się chlebem dzielić a nie marnować go.
·       Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.   
·       Adoracja Najświętszego Sakramentu trwa w naszej świątyni ponad 11 lat. By trwała dalej potrzeba nowych osób gotowych zdeklarować nawet kwadrans w tygodniu lub miesiącu. Zaprasza do tego Księga Adoracji na ołtarzu Matki Bożej. Celem jest zabezpieczenie obecności przynajmniej dwóch osób  na cały czas trwania adoracji. Ta modlitwa z codzienną Koronką do Miłosierdzia przynosi dla nas wszystkich błogosławione owoce. W Dzienniczku św. Faustyny Jezus zapewnia, że tam, gdzie wołamy o Boże miłosierdzie, On błogosławi całej okolicy. Adoracja trwa codziennie od Godziny Miłosierdzia o 15.00  do 18.00.

 509 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj