Ogłoszenia 24.05

Ogłoszenia duszpasterskie 24.05.2020r.

7  NIEDZIELA  WIELKANOCNA

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Dzisiejsza Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego rozpoczyna modlitewne przygotowanie do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. O nowe przyjście Ducha Świętego będziemy się modlić szczególnie na zakończenie nabożeństw majowych.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • We wtorek wspomnienie św. Filipa Nereusza prezbitera.
  • W piątek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej dziewicy.

W przyszłą Niedziele msza święta wieczorna na Cmentarzu.

Różaniec codziennie o 17.00 a nabożeństwo majowe o 17.30. Codziennie także modlimy się w Godzinie Miłosierdzia rozpoczynając adorację Najświętszego Sakramentu do godziny 18.00.

W sobotę święcenia prezbiteratu w katedrze na Wawelu o godzinie 10.00. Naszej modlitwie powierzamy wszystkich diakonów, którzy maja przyjąć święcenia kapłańskie, a szczególnie ks. Jana Jelonka, który przeżywał praktykę duszpasterską w naszej parafii.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.

Wójt Gminy Szaflary informuje o akcji zbiórki odpadów wielkogabarytowych jak meble, dywany i inne, w dniu 25 maja tj. w poniedziałek. Odpady należy wystawić na drogach publicznych do godziny 8.00. Nie wystawiamy odpadów elektronicznych i folii rolniczej, które będą odbierane w innym terminie. Zbiórce podlegają tylko opony z samochodów osobowych i opony pochodzące z maszyn rolniczych. Inne nie będą przyjmowane. Okna należy rozebrać, osobno oddajemy ramę, a osobno odpowiednio zabezpieczone szkło. Zbiórka dla Boru będzie 27 maja tj. w środę według tych samych zasad.

Legalizacja gaśnic 27.05 od 8.00 do 16.00 na rynku.

 956 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj