Ogłoszenia parafialne 7.06

Ogłoszenia duszpasterskie 07.06.2020r.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi.

W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze święte o 7.00 i 18.00 w kościele. Msza o 10.00 na błoniach szaflarzańskich. Msza polowa w czasie pandemii pozwala na swobodny udział bez żadnych limitów wszystkich pragnących uczcić tajemnicę bliskości Boga, który w Swoim Synu nie tylko stał się dla nas człowiekiem ale idąc dalej przyjął postać chleba i wchodzi z nami w najściślejszą komunię. Przez obecny sposób przyjmowania komunii odkrywamy jak Bóg oddaje się w ludzkie ręce. Jedynym limitem i ograniczeniem jest nasza wiara i jej zdolność do dziękczynienia, adoracji i publicznego wyznania wiary czego okazją będzie uroczysta procesja. Przejdzie ona do kapliczki na ulicy Roli Galicowej, dalej ulicą Szkolną, 75-lecia Ruchu Ludowego i Na Potoczku kończąc na rynku. Prosimy o udekorowanie tej drogi a nade wszystko o nasz liczny udział. W świecie pełnym zagubienia i strachu procesja daje nadzieję, że istnieje Boża droga a my nie jesteśmy sami. W Borze msza z procesją o 13.30. (ołtarze prosimy by przygotowali: rodzice dzieci komunijnych, dalej strażacy, ognisko misyjne ze scholą i róże różańcowe.) Udział w procesji jest związany z darem odpustu zupełnego. Zachęcamy do przyjścia w strojach góralskich. Składka przeznaczona na budownictwo sakralne. W środę możliwość spowiedzi od godziny 17.00.

Przez oktawę Bożego Ciała zapraszamy na procesje eucharystyczne wokół kościoła o 17.30.

W piątek wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego prezbitera i męczennika.

W sobotę wspomnienie św. Antoniego z Padwy doktora Kościoła.  

Różaniec odmawiamy codziennie o 17.15, w oktawie o 17.00. Codziennie też rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu Godziną Miłosierdzia o 15.00. Intencje do nowenny możemy powierzać  przez zapisanie.

W najbliższą niedzielę na mszy o 11.30 nowopowstały młodzieżowy zespół góralski zatroszczy się o oprawę liturgiczną.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 1,820 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj