Ogłoszenia Parafialne 2.08

Ogłoszenia duszpasterskie 02.08.2020r.

18  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • Dzisiaj I Niedziela Sierpnia – miesiąca trzeźwości, dlatego oddamy cześć Bogu utajonemu w Najświętszym Sakramencie.
  • We wtorek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera – patrona proboszczów, pamiętajmy w tym dniu o naszym księdzu Kazimierzu.
  • W czwartek święto Przemienienia Pańskiego
  • W tym tygodniu I piątek miesiąca Spowiedź od 6.00 do 6.30 i po południu od 16.00 do 18.00. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa o 17.45. Spowiedź w Borze o 18.30 msza o 19.00. Chorych odwiedzamy od godziny 8.00.
  • W sobotę wspomnienie św. Dominika prezbitera

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą. W Gościu Niedzielnym znajdziemy artykuły min. o warunkach stwierdzenia nieważności małżeństwa. Natomiast Niedziela numer poświęca tematowi „Aniołów” kim są, w jakie anioły wierzymy, i czy są nam do czegoś potrzebne.

Pojawił się także nowy numer naszego parafialnego kwartalnika „Owczarnia” zachęcamy do nabycia. W najnowszym numerze: Pandemia widziana oczyma księdza, oraz uczniów naszej szkoły, sytuacja w Wielkiej Brytanii, Kościół Online oraz zagrożenia świata wirtualnego, Papieskie ślady w Szaflarach, historia cudownego Krzyża Św. Marcelego i wiele innych.

Zapraszamy codziennie na różaniec o 17.15, Godzinę Miłosierdzia o 15.00, która rozpoczyna adorację do 18.00, także przed każdą mszą wieczorną modlitwa za Ojczyznę przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Intencje do nowenny możemy powierzać  przez ich zapisanie.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Mardułę, Wandę Niemiec, Ludwinę Zapotoczną…

 997 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj