Ogłoszenia Parafialne 9.08

Ogłoszenia duszpasterskie 09.08.2020r.

19  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W poniedziałek święto św. Wawrzyńca męczennika.
  • We wtorek wspomnienie św. Klary.
  • W czwartek święto NMP Kalwaryjskiej.
  • W Piątek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego.
  • W sobotę  Uroczystość Wniebowzięcia NMP-MB Zielnej. Msze św. będą odprawiane jak w niedziele. Msza św. wieczorna będzie sprawowana na cmentarzu-odpustowa. Na każdej mszy poświecenie ziół i kwiatów. W tym dniu Adoracja Najświętszego Sakramentu do 15, którą zakończymy Koronką bo Bożego Miłosierdzia.

Parafia Ludźmierz zaprasza na uroczystości odpustowe, które będą przebiegać tak jak co roku oraz na Podhalańskie urodziny św. Jana Pawła II które odbędą się w niedzielę, 16 sierpnia, przy bazylice Matki Boskiej Królowej Podhala w Ludźmierzu. W programie:19:00 – Papieski Różaniec (wspólna modlitwa w oprawie muzyki góralskiej); 20:00 – „Nieszpory Ludźmierskie” Jana Kantego Pawluśkiewicza do słów Leszka Aleksandra Moczulskiego (koncert plenerowy).

Zakończyliśmy kolejny etap remontu ogrodzenia na cmentarzu, elementy metalowe zostały wypiaskowane i pomalowane, uzupełniono ubytki z skalnych słupkach oraz zostały okute blachą. Z renowacji wrócił także krzyż z głównego ołtarza, zostały także zamontowane nowe prowadnice i wymieniliśmy tło. Także krzyż misyjny nabrał nowych kolorów, został odczyszczony i zabezpieczony przed szkodliwym działaniem deszczu. Jak widzicie dzieje się sporo. Dziękujemy wszystkim, którzy pracują na rzecz naszej parafii, zawsze z entuzjazmem i ogromnym zaangażowaniem. Dziękujemy także wam kochani bo to dzięki waszym ofiarom te wszystkie prace są możliwe.

Informujemy że Bierzmowanie w naszej parafii będzie 17 września o godzinie 18.00. Spotkanie dla rodziców kandydatów w pierwszym tygodniu września.

W przyszłą niedzielę pod kościołem zbiórka do puszek na ofiary ostatnich wydarzeń w Bejrucie.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą. W Gościu Niedzielnym znajdziemy min. artykuły jak rozmawiać z dziećmi o płciowości, natomiast w Niedzieli o wymaganiach przed którymi staje każdy chrześcijanin. Jest jeszcze Owczarnia, nasz kwartalnik parafialny. Polecamy.

Zapraszamy codziennie na różaniec o 17.15, Godzinę Miłosierdzia o 15.00, która rozpoczyna adorację do 18.00, także przed każdą mszą wieczorną modlitwa za Ojczyznę przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Intencje do nowenny możemy powierzać  przez ich zapisanie.

 1,128 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj