Ogłoszenia duszpasterskie 16.08

Ogłoszenia duszpasterskie 16.08.2020r.

20  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W poniedziałek święto św. Jacka patrona naszej archidiecezji.
  • W czwartek wspomnienie św. Bernarda doktora Kościoła.
  • W Piątek wspomnienie Św. Piusa X papieża.
  • W Sobotę wspomnienie NMP Królowej.

Przypominamy że dzisiaj pod kościołami w całej Archidiecezji jest organizowana zbiórka do puszek na pomoc ofiarom niedawnego wybuchu w Bejrucie. Bóg zapłać za wszelką okazaną pomoc.

W kaplicy Serca Pana Jezusa został zainstalowany Krzyż Jerozolimski wraz z relikwiami z Ziemi Świętej. Wcześniej znajdował się za głównym ołtarzem. Bóg zapłać panom, którzy podjęli się odnowy tego pięknego relikwiarza.

Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii, termin wyjazdu: 29-31 sierpnia.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nam wiarą w tym numerze min. w Niedzieli i Gościu o „Cudzie nad Wisłą” oraz innych nadzwyczajnych interwencjach Bożych. Jest jeszcze Owczarnia czyli nasz kwartalnik parafialny. Polecamy!

Zapraszamy codziennie na różaniec o 17.15, Godzinę Miłosierdzia o 15.00, która rozpoczyna adorację do 18.00, także przed każdą mszą wieczorną modlitwa za Ojczyznę przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Intencje do nowenny możemy powierzać  przez ich zapisanie.

 622 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj