Ogłoszenia duszpasterskie 4.10

Ogłoszenia duszpasterskie 04.10.2020r.

27  NIEDZIELA  ZWYKŁA

  • Kalendarz liturgiczny tygodnia:
  • W poniedziałek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
  • W środę wspomnienie NMP Różańcowej.
  • W piątek wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
  • Obraz w naszym ołtarzu głównym, który odsłaniamy w październiku przedstawia dar różańca i szkaplerza. W najważniejszych objawieniach maryjnych jak w Fatimie czy naszym Gietrzwałdzie Maryja daje różaniec jako ratunek dla świata i Kościoła. Modlimy się codziennie różańcem o 17.30, w Borze o 16.45. Poświęcenie różańców dla dzieci klas III w najbliższą niedzielę 11.10 na mszy o 11.30.
  • W zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki za zmarłych jednorazowe do modlitwy w listopadzie i całoroczne. Prawdą wiary jest Miłosierdzie Boże, które nie usuwa sprawiedliwości lecz ją wypełnia. Modlitwa za zmarłych Kościoła, intencje mszalne, dar odpustów ma moc skracania czasu uświęcenia naszych zmarłych. Przypominamy też, że msza we wtorek wieczorem jest poświęcona zmarłym w ostatnim czasie. Jest to msza zbiorowa zatem możemy do niej dołączać naszych zmarłych.
  • Wójt Gminy Szaflary przypomina, że na terenie gminy jest prowadzony spis rolny. Udział w spisie jest obowiązkowy i trwa do 30 listopada 2020r. Wszystkie niezbędne informację na stronie Urzędu Gminy.
  • Żyjemy w świecie medialnego chaosu i kłamstwa  lektura prasy katolickiej może na pomóc w szukaniu prawdy.  

 754 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj