Ogłoszenia Duszpasterskie 11.10

Ogłoszenia duszpasterskie 11.10.2020r.

28  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Dzisiaj Przeżywamy XX Dzień Papieski pod hasłem Totus Tuus (Cały Twój). Po każdej mszy wspieramy ofiarą do puszek Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga przez stypendia w edukacji młodzieży z ubogich rodzin.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • We wtorek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
  • W czwartek święto św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
  • W piątek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
  • W sobotę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego biskupa i męczennika.

W piątek 16.10 rocznica wyboru papieża św. Jana Pawła II. Po mszy wieczornej procesja na błonia zakończona watrą. Dziękujemy Bogu za dar Jego posługi, której owoce do dzisiaj ożywiają Kościół.

Szczególną łaską miesiąca różańca może stać się powstanie nowych róż. Zapraszamy wszystkich a zwłaszcza mężczyzn do stworzenia nowej róży. Zapisy na liście w zakrystii bądź na ołtarzu Matki Bożej.

We wtorki po mszy wieczornej zapraszamy zainteresowanych wspólnym czytaniem Pisma Świętego.

W najbliższą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Składka będzie przeznaczona na potrzeby misyjne Kościoła.

Obraz w naszym ołtarzu głównym, który odsłaniamy w październiku przedstawia dar różańca i szkaplerza. W najważniejszych objawieniach maryjnych jak w Fatimie czy naszym Gietrzwałdzie Maryja daje różaniec jako ratunek dla świata i Kościoła. Modlimy się codziennie różańcem o 17.30, w Borze o 16.45.

W zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki za zmarłych jednorazowe do modlitwy w listopadzie i całoroczne. Prawdą wiary jest Miłosierdzie Boże, które nie usuwa sprawiedliwości lecz ją wypełnia. Modlitwa za zmarłych Kościoła, intencje mszalne, dar odpustów ma moc skracania czasu uświęcenia naszych zmarłych. Przypominamy też, że msza we wtorek wieczorem jest poświęcona zmarłym w ostatnim czasie. Jest to msza zbiorowa zatem możemy do niej dołączać naszych zmarłych.

 631 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj