Ogłoszenia parafialne 20.12

Ogłoszenia duszpasterskie 20.12.2020r.

4 NIEDZIELA  ADWENTU

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W czwartek 24.12 Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnie roraty o 6.30, pasterka tradycyjnie o północy a w Borze o 22.30. Składka z pasterki jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia SOS. Zachowajmy duchowe bogactwo wieczerzy wigilijnej z modlitwą rodziny, czytaniem Słowa Bożego, śpiewem kolęd, życzeniami, które wyrażają nie tylko miłość ale pojednanie i przebaczenie. Przy stole wigilijnym pamiętajmy też o naszych bliskich zmarłych.  
  • W piątek 25.12 Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Składka jest przeznaczona na „świętopietrze” czyli wsparcie Stolicy Apostolskiej.
  • W sobotę 26.12 święto św. Szczepana pierwszego męczennika. Składka przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Poświęcenie owsa na mszy o 9 i 11.30. Zachowujemy tradycję Żywej Szopki na którą zapraszamy po mszy o 11.30. W oba dni świąteczne msze  jak w niedzielę (z dodatkową o 14.00).

We wtorek 22.12 dodatkowo odwiedzimy chorych przed świętami od godziny 8.00. Prosimy o zapisy w zakrystii. W styczniu zamiast I piątku z racji uroczystości chorych odwiedzimy w pierwszą sobotę 2.01.2021 także od godziny 8.00. 

Spowiedź przed świętami we wtorek 22.12 rano od 6.00 do 7.00, po południu od 15.00 do 18.00 (przerwa o 16.30). Spowiedź w Borze w poniedziałek 21.12 od 16.00.  Spowiadamy też przed każdą mszą rano i wieczorem.

Do świąt prosimy o składanie deklaracji kolędowych (do koszyków na ołtarzach bocznych). Pozwoli nam to zaplanować każdą z trzech możliwych form kolędy. Bez wyraźnego zaproszenia niemożliwa jest kolęda w formie tradycyjnej.

Dziś rozprowadzamy świąteczny numer naszego pisma Owczarnia, gdzie znajdziemy artykuły i zdjęcia z wielu parafialnych wydarzeń ostatniego czasu. (koszt 5 zł)

W zakrystii można jeszcze nabyć opłatki i kalendarz strażacki.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli zbiórkę żywności, rozdanie paczek będzie w poniedziałek po wieczornej mszy św. Dziękujemy także a liczny udział w  akcji  pomocy dla niemowląt fundacji Paczuszka dla Maluszka.

Różaniec codziennie o 17.15, Koronka do Miłosierdzia Bożego z możliwością komunii o 15.00, która rozpoczyna adorację do 18.00.

Ośrodek Zdrowia w Szaflarach otrzymał darmowe szczepionki przeciwko grypie dla osób po 75 roku życia. Numery do kontaktu telefonicznego w zakrystii.

 1,223 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj